Новий катер для морської охорони на Азові

10670
Катер PC XNUMX M-XNUMX BGXNUMX. Фото: milnavigator.com.ua
 • Патрульний катер-перехоплювач проекту UMS-XNUMX нової модифікації, якій минулого місця був спущений на воду у Києві компанією UMS Marine, вже прибув на Азовське море.

  rapporti Portal industriale nazionale riferendosi a milnavigator.com.ua.

  XNUMX-метровий прикордонний «перехоплювач» з заводським позначенням PC XNUMX M-XNUMX надійшов до Маріупольського загону морської охорони ДПСУ, де отримав бортовий номер BG XNUMX.

  XNUMX-метрові патрульні катери типу UMS-XNUMX давно користуються визнанням українських прикордонників. З початком війни з’явилася їх нова модифікація, довжиною XNUMX м, головною особливістю якої стали водометні рушії замість гвинтів, що приводяться в дію двома дизелями потужністю по XNUMX к.с.

  Нещодавно перед компанію UMS Marine було поставлене завдання оптимізувати швидкісні характеристики водометного варіанту катеру UMS-XNUMX.

  Особливістю нового XNUMX-метрового прикордонного «перехоплювача» з заводським позначенням «PC XNUMX M-XNUMX» став змінений пропульсивний комплекс. Встановлено мотори більшої потужності – два Volvo Penta DXNUMX-XNUMX з двоконтурною системою охолодження, потужністю по XNUMX к.с., і два водомети Rolls-Royce FFXNUMX з реверсивно-рульовими пристроями для забезпечення руху катера вперед і назад, а також керування ним.

  На катері також встановлений дизель-генератор FisherPanda потужністю XNUMX КВт для забезпечення роботи агрегатів та систем в найбільш напруженому режимі при вимкнених головних двигунах з резервом потужності не менше XNUMX%.

  Випробування почалися XNUMX листопада відразу після спуску на воду і їх результати перевершили всі очікування – при обережному прогнозі «понад XNUMX вузлів», катер вже впевнено показав швидкість у XNUMX вузлів (XNUMX км/год), і розробники кажуть що це межа.

  За свідченням одного з учасників випробувань, новий катер, навіть у порівнянні з аж ніяк не гучними попередніми UMS-XNUMX, виявився дуже тихим: навіть на швидкості XNUMX вуз, при XNUMX% потужності (XNUMX об/хв), перебування на борту відповідає найвищим стандартам акустичного комфорту – це стало результатом використання системи упорскування common-rail на двигунах Volvo Penta DXNUMX-XNUMX.

  Новий прикордонний «перехоплювач», вірогідно, незабаром відправиться на Азовське море, де його швидкісні характеристики будуть використані на повну.

  Caratteristiche:

  Катер призначений для несення служби в територіальному морі, охорони суден на рейдах портів, охорони державного кордону на ріках, озерах.

  патрульний катер UMS XNUMX нова модифікація

  Катер PC XNUMX M-XNUMX. Фото: milnavigator.com.ua

  Морехідні якості забезпечують його рух без обмежень при хвилюванні моря до XNUMX-х балів. Осадка при повній водотоннажності не перевищує XNUMX м. При затопленні одного будь-якого відсіку забезпечується непотоплюваність катера. Матеріал корпусу – алюмінієво-магнієвий сплав. Також використано склопластикові конструкції для побудови рубки й інших елементів, не задіяних у загальну і місцеву міцність корпусу.

  патрульний катер UMS XNUMX нова модифікація

  Катер PC XNUMX M-XNUMX. Фото: milnavigator.com.ua

  Дальність плавання катера є не меншою XNUMX км на економічному ходу. Пасажиромісткість катера складає XNUMX осіб (трьох членів екіпажу та п’яти пасажирів). Автономність по запасах прісної води та провізії для трьох осіб складає XNUMX доби.

  У складі електрообладнання передбачені холодильник ISOTERM об’ємом XNUMX літрів та піч для розігріву їжі SAMSUNG XNUMX літрів. Забезпеченість катера прісною водою забезпечена з розрахунку XNUMX літрів на чоловіка на добу – на члена екіпажу і XNUMX літри на добу – на пасажира, а саме XNUMX літрів.

  патрульний катер UMS XNUMX нова модифікація

  Катер PC XNUMX M-XNUMX. Фото: milnavigator.com.ua

  Катер озброєний кулеметами типу ПКМБ – фундаменти для встановлення кулеметів розміщені в кокпіті по правому і лівому фальшбортах, на кормовій частині фальшборту на планширах, а також на даху кубрика перед люком.

  патрульний катер UMS XNUMX нова модифікація

  Катер PC XNUMX M-XNUMX. Фото: milnavigator.com.ua

  На даху кубрика встановлений спеціальний станок для встановлення та застосування кулемета ПКМБ.

  Станок обладнаний захисним щитом (клас захисту ПЗСА-XNUMX за ДСТУ j XNUMX-XNUMX) та має надійну фіксацію кулемета по похідному.

  Катер обладнаний радіолокаційною станцією з рідкокристалічним дисплеєм радіолокаційної станції SIMRAD XNUMXG в комплекті з прийомоіндикатором системи GPS SIMRAD, електронним ехолотом у складі картплоттера SIMRAD NSSXNUMX.

  Катер обладнаний системою Webasto для обігріву кубрика і рубки, а також обігріву скла лобових ілюмінаторів в ходовій рубці при низьких температурах навколишнього середовища, та системою BlueCool SXNUMX для кондиціонування повітря кубрика і рубки для використання катера при високих температурах.