Інженер з Вінничини створив власний гелікоптер (відео)

4848
Скрін: Новини Вінничини
 • У кустарних умовах XNUMX-річний зв’язківець Анатолій Стафійчук з прикордонного села Бронниця Могилів-Подільського району Вінницької області змайстрував гелікоптер. Чоловік вважає, що його техніка може знадобитися в разі надзвичайної ситуації для контролю кордону.

  trasmissioni Portal industriale nazionale riferendosi a Новини Вінничини.

  З дитинства А. Стафійчук мріяв літати, тому вже в зрілому віці створив свою модель. Як повідомляється, ніхто крім нього нею не керував. Інженер зізнався, що для польотів потрібно мати досвід. Він сам-то налітав близько XNUMX годин. Ангаром служить гараж. Піднімається в повітря Анатолій тільки над селом, хоча гелікоптер без дозаправлення може літати близько години, підніматися на XNUMX кілометри й розвивати швидкість XNUMX км/год.

  Якщо силовикам знадобиться допомога Стафійчука, управляти своїм вертольотом він буде самостійно. Цьому є кілька причин. І не тільки формальні, типу того, що апарат приватний і не пройшов необхідної реєстрації. Вертоліт не простий в управлінні.

  «При пілотуванні залучені дві руки, дві ноги. І будь-який рух рукою або ногою супроводжує всі інші рухи. Тому машиною управляти дуже складно», – зазначає конструктор.

  Автор машини визнається, що на її створення та випробування витратив понад XNUMX років і майже $ XNUMX. Але разом з роботою винахідник оцінює її в $ XNUMX, хоча і запевняє, що продавати не збирається.

  «Хочу, щоб ця машина залишилася у мене в гаражі. Або віддам в музей. Тому що технології йдуть вперед. Але така машина повинна бути. Діти ростуть. Вони повинні бачити, що таке можна створити. Вони можуть на такій машині відірватися від землі», – констатує винахідник.

  Працівник транспорту. Редактор Національного промислового порталу.