В Україні мають намір заборонити продавати снекову продукцію дітям до 16 років

3602
 • Для реєстрації законопроекту про заборону продажу снеків дітям у віці до 16 років необхідно провести детальне обговорення цього питання з експертами, винести проблему на комітет. Однак, оскільки йдеться про здоров’я дітей, то ця проблема дуже актуальна сьогодні.

  Про це у коментарі UNN розповів голова підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Петро Юрчишин.

  Треба пропозиція, і я як народний депутат напишу законопроект. До цього проведу обговорення серед своїх колег, експертів. Тема ця дуже актуальна. Мова про здоров’я дітей та здоров’я українців в цілому.

  Я як голова підкомітету проведу обговорення, пораджуся із головами асоціацій, експертами. До мого підкомітету входять начальники управлінь, МОЗ. І я вам скажу, що ми такий закон готові прийняти, бо тема актуальна. Але питання треба вивчити, – зауважив політик.

  Для початку роботи над законопроектом Юрчишин чекає на пропозиції з цього приводу.

  Ми готові піклуватися про здоров’я дітей, тут і мови бути не може про інше. І до речі, зараз ми маємо прийняти закон про інформацію для споживача, він теж важливий і вплине, бо сьогодні на прилавках у магазинах продають, що хочуть, та за це немає жодної відповідальності, – резюмував нардеп.

  Згідно з дослідженням ритейл-аудиту Nielsen, українці споживають все більше снеків. При цьому за даними науковців, такі продукти містять шкідливі для людського організму трансжири у значній кількості і провокують різні хвороби.

  У ВООЗ заявили, що від серцево-судинних захворювань, обумовлених споживанням трансжирів, щороку помирає понад 500 тис. осіб.