Українським водіям став доступний електронний кабінет

18211
 • В Україні запустили електронний сервіс, що дозволить водіям дізнатися актуальну інформацію про власні авто та посвідчення водія, перевірити й оплатити адміністративні правопорушення.

  trasmissioni Portal industriale nazionale riferendosi a “Голос України”.

  Відтепер кожен може дізнатися актуальну інформацію про власні авто та посвідчення водія. перевірити й оплатити адміністративні правопорушення, переглянути історію будь-якого автомобіля за VIN-кодом та записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС.

  Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги». Доступ до e-Кабінету здійснюватиметься за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.

  У поліції пояснюють, що раніше більшість адміністративних та сервісних послуг водіям надавали лише безпосередньо у СЦ МВС. Так, актуальну інформацію про транспортний засіб та посвідчення водія можна було дізнатись лише після особистого звернення громадян, що вимагало особистої присутності. Водночась інформацію про штрафи можна було одержати тільки у вигляді поштового повідомлення за кілька днів після скоєння правопорушення.

  Відтепер водії можуть зайти у свій е-Кабінет, обравши зручний для себе порядок електронної ідентифікації, та з комфортом користуватися низкою послуг, переведених у зручний онлайн-формат. У поліції також наводять перелік послуг, які громадянин може отримати:

  – переглянути інформацію про свої посвідчення водія (національне та міжнародне);

  – дізнатися всю актуальну інформацію про свої транспорті засоби (технічні характеристики, право власності, історії авто);

  – перевірити, чи накладені обтяження на ТЗ;

  – оперативно одержати повну інформацію про адмінпорушення.

  Щодо сплати штрафів: завдяки е-Кабінету відтепер більше немає потреби стояти в черзі в банках чи заповнювати «від руки» платіжки. Тут користувач зможе швидко як сформувати платіж, так провести його онлайн.

  Для охочих замовити індивідуальні номерні знаки в Електронному кабінеті водія доступна можливість швидкої перевірки, чи обраний знак вільний у даному регіоні, та одразу замовити макет.

  Революційним нововведенням стала можливість перевірити будь-який транспортний засіб за VIN-кодом, що неабияк зручно під час купівлі-продажу авто. Так, безкоштовно можна дізнатися про останню операцію з транспортним засобом, дату та місце його останньої реєстрації, рік випуску та загальні технічні характеристики.

  Однак, є платні послуги. За 45,68 гривень користувачам Електронного кабінету водія стане доступною інформація про кількість попередніх власників, участь авто у ДТП, наявність заборони на продаж або обтяжень, страхування тощо.

  Працівник транспорту. Редактор Національного промислового порталу.