Створюється нова транспортна вісь «Європа – Кавказ – Азія»

1891
Вікіпедія
Вікіпедія

Парламент України ратифікував угоду про розвиток міжнародного транспортного коридору Європа – Кавказ – Азія з використанням залізнично-поромного сполучення на Чорному і Каспійському морях. Учасниками угоди крім України, виступають Грузія, Туреччина і Таджикистан.
Договір закріплює узгоджену позицію сторін в питанні формування тарифної політики, залучення вантажів і оптимізації логістичних процесів на даному маршруті. Важливим пунктом є визначення узгоджених принципів використання прямого залізнично-поромного сполучення на Чорному і Каспійському морях.

Коментуючи важливість документа для української сторони, заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань зазначив: «Затвердження принципів експлуатації залізнично-поромних комплексів на Чорному і Каспійському морях позитивно позначиться на розвитку української економіки. Це поліпшить транзитні функції України в умовах переорієнтації вантажопотоків», повідомляє інфоіндустрія.
Документ містить ряд положень, що полегшують роботу даного коридору. Зокрема, передбачаються впровадження попереднього інформування про вантажі та транспортні засоби, а також вироблення механізму узгодження тарифних знижок і пільгових портових зборів. Важливою новацією є можливість використання накладної ЦІМ / СМГС, а також ЦІМ на морських ділянках маршруту. Центральною частиною угоди є пункт про створення Координаційної ради як уповноваженого органу, покликаного проводити узгоджену транспортну політику.
Наступним кроком в рамках досягнутих домовленостей буде вироблення взаємовигідних умов мультимодальних перевезень по осі Європа – Кавказ – Азія.


Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.