Рада ратифікувала вільну торгівлю з Канадою (інфографіка)

1649

Верховна Рада України у вівторок, 14 березня, під час засідання прийняла за основу і в цілому законопроект №0120 “Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою”.

Документ підтримали 272 народних депутатів. При цьому, з огляду на важливість документа для України, глава парламенту Андрій Парубій пообіцяв якомога швидше підписати проект закону.

Про це повідомляється на сайті парламенту, передає Національний промисловий портал.

- РЕКЛАМА -
 • Разом з тим, в пояснювальній записці сказано, що документ, угода за яким було підписано 11 липня 2016 в Києві, не зажадає внесення змін до чинного законодавства і додаткових матеріальних та інших витрат.

  Відмічається, що ратифікація Угоди сприятиме розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та Канадою, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати економічні вигоди від безмитного доступу до ринку Канади, відкриє можливості для українського бізнесу як для розширення ринків збуту, так і для розвитку й модернізації власного виробництва з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції на нових ринках.

  Як проаналізували експерти Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS), в цілому угода відразу відкриє для українських експортерів безмитний доступ до 98% канадського ринку.

  Це стосується як сфери сільськогосподарських, так і промислових товарів. Однак є виключення. Зокрема, для аграрної продукції Угода передбачає нульові ставки мит для всіх сільськогосподарських продуктів, окрім 108 тарифних ліній які можна буде експортувати без мит в межах глобальних квот Канади. Це птиця (в т.ч морожена, пташиний жир), молочні продукти (молоко, вершки, йогурт, вершкове масло), яйця і яєчні продукти, сири та цукор.

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here