В Україні запустили серійне виробництво ракетного комплексу “Вільха”

19893
Photo: DK Ukroboronprom
 • Наприкінці грудня Міністерство оборони отримало додаткові кошти – 4 млрд грн для закупівлі нових зразків озброєння і військової техніки. Це дало змогу розпочати серійне виробництво ракетного комплексу “Вільха”.

  diffusions Portail national industriel se référant à ШоТам?

  “У грудні ми отримали додатковий ресурс – 4 млрд. грн. на закупівлю нових зразків ОВТ (озброєння та військової техніки). Уже розпочинаємо серійне виробництво ракетного комплексу “Вільха”. Тривають дослідно-конструкторські роботи у багатьох інших проектах, які значно підвищать наші спроможності”, – розповіли у Міноборони.

  Також там анонсували продовження роботи над модернізацією форми та екіпірування військових.

  “Вільха” — ракетний комплекс із корегованим боєприпасом на основі реактивної системи залпового вогню 9К58 “Смерч”, розроблений КБ “Луч” (Київ). Виробник – ДАХК “Артем”. У кооперації задіяні також Павлоградський хімічний завод, “Оризон-Навігація” та ін.

  “Вільха” має керований 300-мм ракетний боєприпас, який може для ураження як наземних, так і водних цілей. Радіус його – на рівні ракети “Точка-У”, тобто до 70-120 км.

  Визначальною особливістю “Вільхи” є система наведення і можливість коригування траєкторії вже в польоті.

  Кожна пускова установка має 12 ракет, кожна ракета несе бойову частину вагою до 250 кг та наводиться на ціль окремо від решти.

  У квітні 2018 року в присутності президента завершилися випробування “Вільхи”. Новітній ракетний комплекс брав участь у параді до дня Незалежності 2018 року.