Уряд схвалив законопроект про зняття обмежень для залучення іноземних інвестицій в держсектор ВПК України

7111
Photo: State Enterprise "Odessa Aviation Plant" - UkrOboronProm
 • Кабінет міністрів України схвалив проект закону, що передбачає усунення діючих нормативно-правових обмежень для залучення іноземних інвестицій в держсектор національного оборонно-промислового комплексу (ОПК).

  Підготовлений Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) відповідний проект закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в частині залучення іноземних інвестицій в ОПК” затверджений на засіданні уряду в середу за процедурою без обговорення.

  Згідно з наявною в розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна” з пояснювальною запискою до законопроекту, на сьогодні участь підприємств держсектору ОПК – учасників держконцерну “Укроборонпром” в створенні спільних підприємств з іноземними партнерами для реалізації в рамках міжнародної практики довгострокових інвестиційно-інноваційних та капіталомістких проектів, обмежена нормами чинного декрету Кабінету міністрів “Про впорядкування діяльності суб’єктів підприємницької діяльності” від XNUMX року, що забороняє го підприємствам ОПК виступати засновниками підприємств будь-яких організаційних форм і видів. Разом з тим, питання про участь підприємств “Укроборонпрому” в спільних з іноземними партнерами підприємствах, не врегульовано і в чинному законі “

  За оцінками МЕРТ, прийняття закону дозволить забезпечити розвиток науково-технічної та виробничої міжнародної кооперації “Укроборонпрому”, націленої на виготовлення сучасних зразків озброєння для забезпечення завдань переозброєння ЗСУ.

  Відповідно до прийнятого ВР у червні XNUMX року законом України, “Укроборонпром”, до складу якого сьогодні входять близько XNUMX підприємств українського ОПК, включаючи держкомпанію “Укрспецекспорт” і її дочірні підприємства, забезпечує спільно з урядом управління об’єктами держвласності в ОПК.

  У XNUMX році “Укроборонпром” озвучив плани щодо переведення до XNUMX року в повному обсязі виробництва озброєнь і військової техніки (ОВТ) на стандарти НАТО, а також плани з проведення реформи ОПК. Основними напрямами реформи розглядаються: корпоратизація галузі, аудит із залученням міжнародних аудиторських компаній, кластеризація оборонних підприємств, захист технологій, а також запуск платформи розвитку оборонних інновацій.

  У липні XNUMX року Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє підприємствам українського авіапрому створення СП із зарубіжними партнерами за межами України.