Відбувся черговий успішний запуск ракети з українським двигуном

8402
Фото: Фото: EPA/ESA-CNES-ARIANESPACE
 • 22 березня 2019 року о 03:50:35 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу «Вега» з космічним апаратом (КА) дистанційного зондування Землі PRISMA масою 879 кг.

  diffusions Portail national industriel se référant à service de presse підприємства Південмаш.

  КА PRISMA (PRecursore IperSpettrale della Missione Applicativa) створено консорціумом італійських компаній на чолі з OHB ITALIA SpA і LEONARDO SpA на замовлення Італійського космічного агентства ASI. Він надасть додаткові можливості як для спостереження всієї Землі, так і для забезпечення національної екологічної безпеки Італії. Оснащений сучасним електрооптичним приладом, що складається з фотокамери середньої роздільної здатності, чутливою до всього видимого діапазону (панхроматичного), і інноваційним гіперспектральним датчиком, апарат буде використовувати ці можливості для моніторингу навколишнього середовища, управління ресурсами, виявлення і класифікації сільськогосподарських культур, боротьби із забрудненням і таке інше.

  Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН «Вега», розроблено КБ «Південне» та серійно виготовляється Південмашем.

  Південмаш бере участь у створенні ракети-носія «Вега» з 2004 року. Для цього проекту Південмаш виготовляє рідинний ракетний двигун РД-843, який забезпечує створення тяги та керування польотом 4-го ступеня ракети-носія. Цікавою особливістю двигуна є те, що він працює довше, ніж усі інші двигуни ракети разом узяті. Крім того, це єдиний двигун ракети-носія, який дозволяє неодноразово його вмикати. Завдяки таким характеристикам, забезпечується точне виведення корисного навантаження на цільову орбіту.

  Перший пуск РН «Вега» відбувся 13 лютого 2012 року. Разом з сьогоднішнім здійснено вже 14 пусків – усі успішні.

  Laisser un commentaire

  S'il vous plaît entrer votre commentaire!
  S'il vous plaît entrer votre nom ici