Поромну переправу з Румунією в Одеській області відкриють весною

15112
Photo: TSS
 • Поромну переправу між Орлівкою в Одеській області та Ісакчею в Румунії пообіцяли запустити навесні цього року.

  diffusions Portail national industriel se référant à le transport de passagers.

  Під час свого вчорашнього звіту голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов пообіцяв, що поромна переправа в селі Орлівка почне працювати вже навесні 2019 року.

  За словами одеського «губернатора» з української сторони все готово для відкриття поромної переправи, а ось з румунської сторони ще ведуться будівельні роботи. Однак, у другому кварталі 2019 року всі підготовчі роботи будуть завершені і поромна переправа таки вступить в стрій.

  Будівництво паромної переправи між українським і румунським берегом Дунаю Орлівка XCHARX Ісакча почалося ще восени 2015 року. Роботи почалися на українському березі Дунаю.

  Перед цим ТОВ «Поромна переправа «Орлівка» отримало в оренду терміном на 49 років дві земельні ділянки в Ренійському районі Одеської області. Одна ділянка, площею в 5,6 га XCHARX для будівництва міжнародного пункту пропуску через державний кордон з Румунією і ще 2,6 га із земель водного фонду для будівництва гідротехнічних споруд.

  Заплановано, що на переправі буде працювати чотири порома з осадкою в 1,5 метра. Відстань між українським і румунським берегами Дунаю в цьому місці становить близько 900 метрів. Загальна вартість реалізації проекту складає близько 12 мільйони євро.

  Після введення поромної переправи Орлівка – Ісакча в контрольно-пропускному пункті Орлівка будуть цілодобово працювати митники і прикордонники. З українського берега на румунський і назад будуть пересуватися по два пороми – українського і румунського операторів.

  Вартість переправи становитиме для легкових автомобілів від 10 до 12 євро, за перевезення одного пасажира потрібно буде платити 1 євро. Вартість переправи вантажівок буде залежати від їх маси. Поромна переправа Орлівка XCHARX Ісакча значно скоротить шлях автомобілів з Одеської області в Румунію.