В Україні з’явилась сувенірна банкнота часів УНР

6785
 • З XNUMX грудня Національний банк випустить сувенірну банкноту, яка відтворює дизайн української банкноти номінальною вартістю XNUMX гривень, введеної в обіг XNUMX жовтня XNUMX року.

  Національний банк України XNUMX грудня XNUMX року випустить сувенірну неплатіжну банкноту “Сто гривень”, яка відтворює дизайн української банкноти номінальною вартістю XNUMX гривень, введеної в обіг XNUMX жовтня XNUMX року.

  Ця сувенірна банкнота створена з нагоди відзначення XNUMX-річчя подій Української революції XNUMX–XNUMX рр. і введення в обіг перших українських паперових грошей.

  Навесні XNUMX року український уряд ухвалив рішення змінити назву вітчизняних грошей із “карбованців” на “гривні”, бажаючи підкреслити спадковість традицій державотворення з часів Київської Русі. Таким чином, за доби Центральної Ради в Україні почала діяти національна грошова система, хоча її формування відбувалося в складних умовах.

  Найціннішою з мистецького погляду була купюра номіналом XNUMX гривень, розроблена і виконана Георгієм Нарбутом, на якій зображено великий пишний вінок із квітів, плодів, овочів, пшениці. Обабіч стоять жінка в національному вбранні зі снопом пшениці та серпом у руці і чоловік у фартуху, що спирається на молот, обвитий лавром. Написи зворотного боку включено у великий картуш із рослинно-плодового орнаменту, а по боках – декоративні колони. Увінчує всю композицію тризуб, обрамлений лавровим вінком.

  Сувенірна банкнота “Сто гривень” виготовлена на папері з водяним знаком (зображення тризуба). Її розміри: XNUMX × XNUMX мм. Тираж сувенірної банкноти – XNUMX XNUMX штук (у тому числі XNUMX XNUMX штук у сувенірній упаковці).

  Основне зображення лицьового боку сувенірної банкноти – банкнота XNUMX року номіналом XNUMX гривень (лицьовий бік), ліворуч від якої написи: НЕ Є ПЛАТІЖНИМ ЗАСОБОМ (вертикальний напис), УКРАЇНА (угорі), До подій Української революції XNUMX – XNUMX (унизу); тризуб – історичний символ, який розташований на банкноті XNUMX року, та рік друкування банкноти – XNUMX.

  Ліворуч від основного зображення (унизу) – оптично-змінне зображення XNUMX РОКІВ, колір якого під час зміни кута нахилу банкноти змінюється від золотистого до зеленого.

  Біля правого краю сувенірної банкноти розміщено частину наскрізного елемента XNUMXсіро-синього кольору та латентне зображення XNUMX,приховане в коричнево-фіолетовому квадраті.

  Основне зображення зворотного боку сувенірної банкноти – банкнота XNUMX року номіналом XNUMX гривень (зворотний бік), праворуч від якої написи: УКРАЇНА (угорі), До подій Української революції XNUMX – XNUMX, XNUMX РОКІВ (унизу), ліворуч – вертикальний напис: НЕ Є ПЛАТІЖНИМ ЗАСОБОМ та частина наскрізного елемента XNUMX синього кольору.

  Стилізовані зображення українських прапорів під дією УФ-променів набувають жовто-блакитного світіння.

  Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

  Придбати сувенірну банкноту “Сто гривень”, яка не є платіжним засобом, можна з XNUMX грудня XNUMX року в пунктах продажу: відділу касових операцій та реалізації нумізматичної продукції, відділів грошового обігу Департаменту грошового обігу Національного банку України в регіонах, банків-дистриб’юторів.