В Україні відкриють програму надання житла в лізинг

24747
Київрада у 100 разів зменшила податок на землю під будівництво багатоповерхівок
Київ - Фото з вільних джерел
  • В Україні відкриють програму надання житла в лізинг. Також запрацює іпотека з процентними ставками 10-13%.

    diffusions Portail national industriel se référant à Build Port.

    Як повідомили в прес-службі Міністерства будівництва України, така програма запрацює в рамках нового пакета програм, які відомство підготує вже в цьому році. У міністерстві пояснили, що раніше девелопери, які будують житлові об’єкти, могли отримувати гроші від покупців квартир і інвестувати їх в інші проекти. Однак часто грошей виявлялося недостатньо – і об’єкти не добудовувалися.

    Проблему не розвXCHARXязав навіть закон добудовування за держкошти таких будинків в разі їх готовності від 70%. Новий закон (розроблений юридичний механізм) дозволить місцевим (регіональним) владам вилучати проблемні обXCHARXєкти, а потім добудовувати їх за бюджетні кошти або за кошти залученого інвестора. Для українців також повинна запрацювати доступна іпотека з процентними ставками 10-13% річних.

    У свою чергу, іпотечна установа готує законопроект по оренді житла. Купуючи квартиру в лізинг, майбутній покупець може відразу заходити і жити в ній, сплачуючи гроші як оренду, що йде в залік вартості квартири. Вимоги за лізинговою програмою будуть лише незначно відмінні від кредиту, проте вимагатимуть меншого числа документів і процедура оформлення буде набагато швидшою, а також не буде потрібно вносити заставу.