Як працює перший в Україні “зелений” бізнес-парк (фото)

10301
 • У 2016 році в Україні з’явилися перші будівлі, побудовані та сертифіковані відповідно до “зелених” стандартів. Піонерами стали БП “Оптіма Плаза” у Львові та БЦ “Астарта” в Києві. Кореспонденти ABCNEWS подивився, як працює БЦ “Оптіма Плаза”.

  diffusions Portail national industriel se référant à ABCNEWS.

  Цей офісний комплекс класу А розташований на вул. Науковій, 7Д. Його загальна площа становить 18,8 тис. кв. м, орендна — близько 14 тис. кв. м. Приміщення для своїх офісів тут вибрали провідні IT-компанії: Soft Serve, Sigma Software, Intellias.

  На першому поверсі будівлі розташувалися клініка ім. Заблоцького та бістро “Смачні сезони”, другий зайняв фітнес-клуб Sport Life.

  Над другим поверхом обладнані чотири веранди, з лавками та лежаками, де працівники можуть випити кави на свіжому повітрі. Стіни за верандами прикрашені муралом.

  Технології для економії

  Над проектом бізнес-центру працювали архітектурне бюро “Архиматика” і будівельна компанія “ВірЗахідБуд”. Будівля отримала рівень Very Good по системі BREEAM In-Use International.

  Цією оцінки вдалося досягти завдяки комплексу проектувальних рішень і застосованих інноваційних технологій.

  Будівля бізнес-центру розміщена з урахуванням сторін падіння світла. На фасадах встановлені сонцезахисні конструкції, що знижує витрати на кондиціонування влітку і забезпечує комфортну обстановку в найясніший день.

  Герметичність будівлі була підтверджена в кінці 2016 року, коли результати тесту Blower Door Test задокументували рівень повітропрохідності, що відповідає вимогам сертифікації BREEAM.

  На даху розташовані сонячні колектори та чиллери. Завдяки сонячним колекторам в будь-який час року здійснюється підігрів води в будівлі. Система чиллерів-фанкойлів цілий рік забезпечує клімат-контроль, опалюючи приміщення взимку і кондіціонує їх в теплу пору року.

  У громадських зонах освітлення забезпечується світлодіодними лампами, а в самих офісах — люмінесцентними. Причому температурний режим і освітлення регулюється як на місцях, так і з центру управління БП, що виключає ймовірність “забутих” лампочок і перегрітих вночі приміщень.

  В цілому завдяки інноваційним технологіям комунальні витрати в БЦ на 40% менше, в порівнянні з середньостатистичною будівлею у Львові.

  Laisser un commentaire

  S'il vous plaît entrer votre commentaire!
  S'il vous plaît entrer votre nom ici