В Україні мають намір скасувати обмеження на діяльність приватних космічних компаній

3771
 • У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, який передбачає скасування діючих обмежень для приватних компаній космічного сектору.

  Відповідний проект закону №9219, поданий народним депутатом Андрієм Тетеруком (Народний фронт), зареєстрований у парламенті 18 жовтня, передає nuevo tiempo.

  Так, пропонується змінити єдину діючу на сьогодні ст.4 закону Про підприємництво від 1991 року, якою обумовлюються обмеження на діяльність, повXCHARXязану з розробкою, виробництвом, експлуатацією ракет-носіїв (РН), включаючи їх запуски з будь-якою метою, для компаній недержавного сектора.

  Згідно з пояснювальною запискою до документа, очікується, що прийняття закону забезпечить створення в Україні конкурентного середовища для розвитку, поряд з державним сектором, підприємств приватної власності, а також відкриє нові можливості для використання інструментів державно-приватного партнерства та залучення інвестицій у космічну галузь.

  Зазначимо, що згідно з прогнозами Bank of America Merrill Lynch, обсяг ринку космічних послуг зросте до 2045 року до $2,7 трлн.

  Згідно з даними інвестбанку огляду To Infinity and Beyond XCHARX Global Space Primer, основною рушійною силою нової космічної гонки залишаться інтереси оборонного комплексу, однак для Космічного століття 2.0 будуть характерні і інші чинники: інновації приватних компаній, комерційна діяльність, залучення нових країн, зниження вартості космічних запусків.