На віддалені посушливі землі Херсонщини пустили дніпровську воду

17965
 • Балку Великі Сірогози, що на Херсонщині, вперше за останні 19 років почали заповнювати водою з Дніпра.

  Про це написав начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів Ігор Андрієнко на своїй сторінці в Facebook, передає Агроінсайдер.

  За радянських часів Серогожская балка була джерелом зрошення більше 7 тис. гектарів землі, в тому числі 1,5 тис. гектарів XCHARX на державних зрошувальних системах, 2,4 тис. гектарів малого зрошення і більше 3 тис. гектарів зрошуваних земель- «супутників».

  Після поділу землі великих господарств на паї, через списання зрошуваних земель, а також зносу і разукомплектации зрошувальних мереж, це зрошення там не функціонує. Також протягом останнього десятиліття через низьку кількість опадів і невеликий технічне скидання води з каналу P-3-1 Серогожская балка обміліла. На невеликій частині балки вода залишилася, а на більшості території русла вона відсутня.

  У 2018 році були розпочаті роботи по відродженню Серогожской балки. Технікою було розчищено русло балки, і у неї вперше за останні 10 років подали дніпровську воду XCHARX всього 6 XCHARX 6,5 млн кубометрів.

  Сьогодні насправді знаковий день для жителів Ніжнесерогожского району: саме зараз почалося заповнення водою балки Великі Сірогози! … Надходження води в балку не тільки поліпшить екологічний стан, а й поліпшить умови життя мешканців прилеглих населених пунктів, – прокоментував подію Ігор Андрієнко.

  На данном изображении может находиться: баскетбольная площадка, на улице, вода и природа

  У 2007 році рішенням Херсонської облради частина території балки, має особливу естетичну, наукову та виховну цінність (загальною площею 636 гектарів) була оголошена ландшафтним заказником місцевого значення «Балка Великі Сірогози».