За перші три місяці нового маркетингового року Україна збільшила експорт заморожених ягід і фруктів на XNUMX%

1637
 • Україна з червня по серпень збільшила експорт заморожених ягід і фруктів на XNUMX% – до XNUMX тисяч тонн, завдяки зростанню потужностей з шокового заморожування.

  About this informs інтернет портал EastFruit, передає Ukrinform.

  За перші три місяці нового сезону XNUMX/XNUMX років (з червня по серпень) Україна збільшила експорт заморожених ягід і фруктів на XNUMX% у вартісному вимірі, отримавши понад $XNUMX млн експортної виручки. Обсяг експорту досяг близько XNUMX тис. тонн, що стало новим рекордом для перших трьох місяців сезону, – йдеться у повідомленні.

  На думку аналітиків, збільшення експорту заморожених ягід стало можливе завдяки різкому зростанню виробництва малини у XNUMX році, коли значна частина продукції пропала через дефіцит потужностей по заморожуванню. Тому на початку XNUMX року було побудовано відразу кілька нових потужних підприємств по шоковому заморожуванню плодоовочевої продукції, які почали працювати вже у новому сезоні.

  У XNUMX році збільшилося виробництво суниці садової, малини, ожини і лохини, що призвело до подальшого падіння цін на них. Це співпало з високим урожаєм дикорослих ягід, таких, як чорниця лісова. Внаслідок, ціни впали і малину літніх сортів, нерідко закуповували на заморожування по XNUMX-XNUMX грн/кг. У виняткових випадках ціни перевищували XNUMX грн/кг. І навіть на свіжому ринку отримати ціну вище XNUMX грн/кг не вдавалося практично нікому.

  Таким чином, на сьогодні, малину вже ремонтантних сортів закуповують за дуже низькою ціною, що дозволяє сформувати хорошу базу для успішного експорту. І хоча світові ціни на ягоди залишаються невисокими, при такій низькій закупівельній ціні у експортерів не повинно виникнути особливих проблем в отриманні прибутку, відзначають аналітики EastFruit.