Ukraine has developed a new road map for the effective operation of beekeepers

4464
  • The new Roadmap for reforming the beekeeping industry will allow the beekeepers to cooperate effectively with the producers.

    Про це заявив керівник сектору «Сільське господарство» BRDO Андрій Заблоцький, передає Agravery.

    According to the expert, the implementation of these changes will help prevent the death of bees from the poison that is cultivated in rural areas, and through the creation of effective mechanisms for collecting evidence in the event of the death of bee, the injured party will be able to compensate for losses and protect their interests. The proposed legislative changes will also help to simplify the rules for registering apiaries.

    За його словами, непрозорі правила на ринку зумовлюють адміністративні складнощі для відкриття та ведення бізнесу. Для реєстрації та нормального функціонування МСП мають 26 разів контактувати з органами державної влади. При цьому, таке регуляторне навантаження не захищає виробників меду від негативного впливу застосування агровиробниками засобів захисту рослин, що призводить до масової загибелі бджіл та загрожує знищенням бізнесу.

    Така кількість інструментів регулювання не дає бізнесу чіткого розуміння правил поведінки на ринку та провокує численні корупційні ризики. Зокрема, це стосується процедури застосування ветеринарно-санітарного паспорту пасіки, що є основним документом доступу на ринок. Ще одним важливим кроком для галузі є запровадження страхування виробниками засобів захисту рослин екологічних ризиків перед третіми особами та страхування пасічниками ризиків своєї діяльності, —- відзначив Андрій Заблоцький. — У дорожній карті ми пропонуємо зміни до низки законодавчих актів, що дозволить мати стабільні позитивні зрушення, сприяти розвитку МСП в регіонах та встановлювати нові рекорди експорту.