Саудівська інвестиційна компанія придбає український агрохолдинг “Мрія”

4338
 • Саудівська сільськогосподарська та тваринницька інвестиційна компанія The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co (Salic) близька до придбання українського агрохолдингу Мрія.

  Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з угодою, передає “New time"

  Британський підрозділ державної Salic близький до укладання угоди про покупку Mriya Agro Holding Plc, – пише агентство з посиланням на співрозмовників, які побажали залишитися неназваними.

  За даними Bloomberg, Salic в Україні обробляє близько 45 тис. га, що прилягають до земель Мрії. Внаслідок поглинання земельний банк Salic в Україні може зрости більш ніж до 200 тис. га.

  Генеральний директор українського агрохолдингу Саймон Чернявський відмовився від коментарів.

  В середині серпня Мрія завершила реструктуризацію $1,1 млрд проблемного боргу, процес тривав з 2014 року.

  Salic заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Компанія інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

  Саудівська компанія в останні роки часто сигналізувала про інтерес до розширення. У 2015 році разом з американською Bunge Ltd. вона створила спільне підприємство G3 Global Grain Group, яка придбала мажоритарну частку в компанії Canadian Wheat Board (CWB). Крім того, Salic була одним з претендентів на покупку 9,9% частки в агроструктур Glencore Plc в 2016 році.

  Мрія XCHARX вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогодні його земельний банк становить 165 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 тис. тонн.

  У серпні 2014 року агрохолдинг Мрія допустив технічний дефолт. У лютому 2015 року контроль над активами компанії перейшов до кредиторів, які призначили новим генеральним директором Саймона Чернявського. До кінця 2015 року борг перед кредиторами склав $1,1 млрд.