Підсумки української військової авіації за рік

20960
Фото: Wielletje
 • nach MilitaryAviation.in.ua з інформації у ЗМІ, публічних передач техніки відомо, що протягом XNUMX року до авіаційних бригад надійшло після заводського ремонту (середнього, капітального, часткової модернізації) як мінімум:

  МіГ-XNUMX – XNUMX одиниць, зокрема XNUMX МіГ-XNUMXМУXNUMX та XNUMX МіГ-XNUMXУБ;
  Су-XNUMX – XNUMX одиниць, зокрема XNUMX Су-XNUMXУБ;
  Су-XNUMX – XNUMX одиниці, всі модернізовані до Су-XNUMXМXNUMX
  Су-XNUMXМР – XNUMX одиниця;
  Л-XNUMX/МXNUMX – XNUMX одиниці;
  Ан-XNUMX – XNUMX одиниці;
  Іл-XNUMXМД – XNUMX одиниця.

  Варто зазначити, що за XNUMX рік відремонтовано ймовірно рекордну кількість МіГ-XNUMX – XNUMX бортів.

  Відносно кількості відремонтованих гелікоптерів інформація відсутня. Відомо про передачу в грудні XNUMX року до ЗСУ XNUMX Мі-XNUMXМСБ та XNUMX Мі-XNUMXМТ та гелікоптерів РЕБ Мі-XNUMXМТПБ, Мі-XNUMXМТПІ. Також до авіаційних бригад надходила невизначена кількість Мі-XNUMXП, Мі-XNUMXМТ, Мі-XNUMXМСБ-В, Мі-XNUMXМСБ.

  У червні XNUMX року відбулась передача до XNUMX-ої окремої Сакської морської авіаційної бригади гелікоптера Ка-XNUMX, який до цього належав ДСНС України, але не експлуатувався та тривалий час зберігався ЛДАРЗі.

  Фото: UATV

  В даному контексті необхідно згадати про укладення XNUMX серпня XNUMX року контракту про закупівлю для системи МВС України XNUMX гелікоптерів, серед яких XNUMX вживаний H-XNUMX, XNUMX нових Н-XNUMX та XNUMX нових Н-XNUMX.

  Перші два гелікоптери Н-XNUMX б/н XNUMX та XNUMX прибули до України XNUMX грудня XNUMX року.

  У XNUMX році у Львові тривали роботи по МіГ-XNUMXМУXNUMX, який у XNUMX році має вийти на випробування. В Одесі тривала модернізація Су-XNUMXМР. Крім того, повідомлялось про початок робіт з другого варіанту модернізації Су-XNUMX.

  Відомо, що протягом року проходили випробування некеровані реактивні снаряди РС-XNUMX “Оскол”, практичні випробування вертольоту Мі-XNUMXМСБ-В оснащеного модулем ПМ-ЛКТ під час стрільб керованою протитанковою ракетою з ракетного комплексу «Бар’єр-В».

  Навчання, підготовка та міжнародне співробітництво.

  В червні XNUMX року на Рівненському полігоні відбулись вже традиційні змагання армійської авіації за звання кращого екіпажу, пари та ланки. Практично застосовувались окуляри нічного бачення, використовувались всі наявні типи озброєння (ПТКР, бомби, НАР, гармати).

  В період з XNUMX по XNUMX червня XNUMX року, в рамках навчань у Львові знаходились XNUMX літаків-заправників ПС США Boeing KC-XNUMX Stratotanker. Повідомлялося, що розгортання KC-XNUMX в Україні є частиною стратегії США щодо захисту європейських союзників, підвищення безпеки в Східній Європі та підвищення рівня військового взаєморозуміння між країнами-членами та партнерами.

  У період з XNUMX по XNUMX серпня XNUMX року на майданчику «Ільці» Верховинського району Івано-Франківської області проходила гірська підготовка екіпажів гелікоптерів МІ-XNUMX авіації Національної гвардії України. За час збору авіатори вдосконалили навички польотів в гірських умовах та відпрацювали виконання посадок та злетів на високогірських майданчиках з висотою від XNUMX до XNUMX метрів.

  В середині вересня XNUMX року були проведені льотно-методичні збори бригад тактичної авіації на базі аеродромів Кульбакіно та Вознесенськ, в ході яких були виконані пуски керованих ракет “повітря-повітря” по світловим авіабомбам САБ-XNUMX, а також бомбометання. Слід зазначити, що до зборів залучались і курсанти випускного курсу льотного факультету ХНУПС ім. І.Кожедуба.

  З XNUMX по XNUMX вересня XNUMX року тривали стратегічні командно-штабні навчання «Козацька воля — XNUMX», до яких залучалась армійська авіація Сухопутних військ та практично всі авіаційні бригади Повітряних сил.

  Історичною військово-політичною подією для України в XNUMX році стали багатонаціональні навчання “Чисте небо XNUMX”, які відбувались на базі аеродрому Старокостянтинів та Гавришівка в жовтні XNUMX року за участю представників Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Нідерландів, Польщі, Румунії, США та України.

  Метою навчань було підвищення рівня підготовки екіпажів під час виконання тактичних задач у коаліційному середовищі, підвищення рівня взаємосумісності з повітряними силами США та інших країн-членів НАТО при ведені спільних повітряних операцій по забезпеченню захисту повітряного простору, ефективному спільному управлінню і контролю, пошуку і порятунку особового складу, аеромедичної евакуації та забезпеченню кіберзахисту.

  В навчаннях в Старокостянтинові брав участь особовий склад та XNUMX винищувачів F-XNUMXC зі складу XNUMX-го винищувального крила авіації Національної гвардії США (авіабаза Фресно), XNUMX двохмісний F-XNUMXD зі складу XNUMX винищувального крила Повітряних сил США (авіабаза Лакенхейт).

  Також до навчань залучались винищувачі F-XNUMX з Румунії та Польщі, повітряні танкери КС-XNUMX із США, та безпілотники МQ-XNUMX з Польщі.

  Українська сторона була представлена літаками Су-XNUMXМ/МР, Су-XNUMX, Су-XNUMX, Міг-XNUMX.

  У Гавришівці екіпажі Ан-XNUMX, Мі-XNUMX, С-XNUMX відпрацьовували питання пошуку, надання допомоги та евакуації екіпажів, які зазнали лиха.

  Протягом року вже традиційно тривала підготовка курсантів XNUMX курсу льотного факультету ХНУПС ім. І.Кожедуба на бойових літаках МіГ-XNUMX, Су-XNUMX та Су-XNUMX.

  У XNUMX році льотну підготовку курсантів було організовано на XNUMX аеродромах, XNUMX типах літаків та XNUMX типах вертольотів. Курсанти відпрацювали складний пілотаж та виконали практичні пуски керованих ракет вдень та бомбометання. За результатами контрольної перевірки льотної підготовки XNUMX випускникам присвоєна класна кваліфікація “Льотчик XNUMX-го класу” та “Штурман XNUMX-го класу”.

  У період з XNUMX по XNUMX грудня XNUMX року на базі льотного факультету вперше здійснено теоретичне перенавчання льотного складу університету на модернізовані гелікоптери типу Мі-XNUMXМСБ-В

  Варто зазначити, що протягом року екіпажі гелікоптерів та літаків регулярно залучались до навчань підрозділів Сухопутних та Десантно-штурмових військ, Військово-морських сил. Також гелікоптери залучались для проведення медичної евакуації із зони ООС та продовжили виконання завдань у миротворчих місіях ООН, зокрема XNUMX липня пара Мі-XNUMX в Конго знищила табір бойовиків, що знаходився в гористій місцевості.

  Відносно міжнародного співробітництва можна згадати десяту українсько-данську операцію “Північний сокіл – XNUMX” з перевезення пального з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» літаком Іл-XNUMXМД Повітряних сил. Цього разу було перевезено XNUMX літрів пального у спеціальних внутрішніх баках літака та понад XNUMX тонн іншого вантажу, наліт склав понад XNUMX годин.

  У червні-вересні XNUMX року українська делегація прийняла участь у закордонних авіашоу в Данії (Danish Air Show XNUMX), Англії (RIAT XNUMX), Польщі (Airshow XNUMX), Чехії (CIAF XNUMX), Бельгії (Belgian Air Force Day XNUMX).

  XNUMX серпня XNUMX року авіація, вперше після тривалої перерви, залучалась до авіаційної частини параду до Дня Незалежності України. Над Києвом пролетіли гелікоптери Мі-XNUMX, Мі-XNUMX, літаки Ан-XNUMX, Ан-XNUMX, Іл-XNUMXМД, Су-XNUMXМ/МР, Су-XNUMX, Су-XNUMX, МіГ-XNUMX.

  XNUMX вересня XNUMX року демонструвався пілотаж Су-XNUMXУБ на фестивалі KharkivAVIAfest-XNUMX на аеродромі Коротич.

  На початку XNUMX року відбулось переформування XNUMX окремої авіаційної ескадрильї в XNUMX бригаду тактичної авіації.

  У вересні XNUMX року відбулась передислокація XNUMX бригади тактичної авіації до Луцька. На аеродромі Луцьк розпочато будівництво гуртожитків для особового складу, виконуються роботи по відновленню складів РАО, ТЕЧ, допоміжних споруд. Авіатехніка бригади продовжує бойове чергування на півдні України. Сама ж передислокація викликала чимало соціально-побутових проблем, а чергування на оперативному аеродромі ще погіршило ситуацію.

  В XNUMX році відновлено злітно-посадкову смугу аеродрому Долгінцеве (Кривий Ріг) та збудувано ґрунтовий польовий аеродром на Державному випробувальному полігоні «Ягорлик».

  Музейна справа

  Описуючи підсумки року для української військової авіації, варто розповісти і про факт наповнення українських музеїв авіаційною технікою.

  Наприкінці року Музей важкої бомбардувальної авіації у м. Полтаві отримав МіГ-XNUMXК та МіГ-XNUMXСМ. Очікується ще на МіГ-XNUMXМЛД, МіГ-XNUMXУБ та Су-XNUMXМXNUMX.

  Крім того, Музей ракетних військ стратегічного призначення біля м. Первомайск поповнився МіГ-XNUMXУМ. Очікується ще МіГ-XNUMXМЛД, МіГ-XNUMXУБ та Су-XNUMXУМXNUMX.

  Вказані літаки надійшли до музеїв із Одеського авіаційного заводу.

  Крім того, вирішується питання про передачу до ДМА ім. О.К.Антонова Ан-XNUMX зі Львова.