“Антонов” представив проект стратегічного ударного безпілотника

19562
Фото: J.Sabak
 • Державне підприємство XCHARXАнтоновXCHARX в кооперації з іншими підприємствами займаються створенням стратегічного ударного безпілотника, на зразок американського MQ-9 XCHARXReaperXCHARX, за стандартами НАТО.

  Broadcasts National Industrial PortalMit Bezug auf heute.

  Про це заявив на VI Міжнародній науково-практичній конференції в Києві директор програми з безпілотних авіаційних комплексів ДП “Антонов” Микола Воробйов.

  За його словами, крім БПЛА XCHARXГорлицяXCHARX, який створюється в Україні, підприємство взялося за реалізацію техзавдання Міністерства оборони зі створення стратегічного ударного безпілотного літального комплексу зі злітною масою в 6 тонн.

  XCHARXЦе дуже серйозний комплекс, самотужки Україні він не під силу. У варіанті військово-технічного співробітництва з інозамовниками при наявності портфеля замовлень – це можливо. В цьому напрямку ми сьогодні і працюємо разом з XCHARXУкрспецекспортомXCHARX. Дуже важливо, що цей комплекс створюється за натовськими стандартами STANAG4671 і зможе літати в цивільному повітряному просторіXCHARX, – сказав Воробйов.

  Він зазначив, що створення платформи і двигунів забезпечує українська сторона, за постачання частини обладнання відповідає іноземний партнер, з яким вже погоджено обладнання для безпілотника.

  Фото: J.Sabak

  В XCHARXАнтоновіXCHARX повідомляють, що розрахункове корисне навантаження нового ударного БПАК становить 1,4 тонни: передбачається можливість оснащення комплексу, в тому числі, протитанковим і ракетно-бомбовим озброєнням. Розрахункова висота польоту – 12,2 км, тривалість польоту – 24 години.

  Дивіться детальніше на відео, які БПЛА зараз розробляються в Україні.