На Закарпатті візьмуться реконструювати туристичні об’єкти

3577
Боржавська залізниця. Фото: wikipedia.org
 • У наступні три роки будуть реалізовані проекти з відновлення Боржавської вузькоколійки, Невицького замку та Музею лісу і сплаву.

  Broadcasts National Industrial Portal unter Bezugnahme auf zruchno.travel.

  Відновити головні туристичні родзинки регіону планують в Закарпатській області. Як повідомляється на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, на найближчі три роки процес реконструкції історичних пам’яток і туристичних об’єктів буде пріоритетним для регіону.

  “У наступному році ми завершимо реконструкцію єдиного в Європі і одного з двох в світі Музею лісу і сплаву на Чорній ріці в Міжгірському районі. Це один з ключових проектів для Закарпаття. І за останні два роки ми вже зробили дуже багато для його реалізації. По-перше, повернули через суд Музей на баланс Національного парку “Синевир”. А по-друге, знайшли фінансування на реконструкцію за рахунок європейських грантів через Міністерство екології та природних ресурсів України. Зараз над реконструкцією працює потужна техніка. Відкриття оновленого Музею наступного року стане подією всеукраїнського масштабу”, – підкреслив Геннадій Москаль.

  Ще одним важливим проектом в області туризму стало відновлення Боржавської вузькоколійки. На сьогоднішній день в області розроблено план реконструкції, а в Румунії знайдено депо, де за попередніми домовленостями будуть придбані паровоз і кілька пасажирських ретро-вагонів.

  “Частково кошти вже зібрані через благодійний фонд, проте повністю реалізувати проект можливо тільки за підтримки центральних органів влади”, – додав голова облдержадміністрації.

  Також цього року була виготовлена проектна документація реставрації Невицького замку – одного з туристичних перлин Закарпаття. Протягом двох наступних років за рахунок грантових коштів будуть проводитися протиаварійні та реставраційні роботи.