Влучно і в ціль

15288

Не буде перебільшенням сказати, що війна на Донбасі – це війна артилерії. Однак для артилерійських розрахунків дуже важлива швидкість та точність визначення координат. І тут без технічних засобів не обійтись. Тому дуже важливе наповнення артилерійських частин не тільки технікою, але й сучасним обладнанням. Благо у нас є національні виробники.

В цьому плані дуже актуальним і затребуваною стала продукція державного підприємства „Орізон-навігація”, що входить у структуру ДК “Укроборонпром”. Для артилеристів вони постачають такий автоматизований комплекс розвідки СН-4003 „Базальт-ЛПР”.

Але цей комплекс універсальний і може використовуватися як для навігаційного забезпечення підрозділів Сухопутних військ та Сил спеціальних операцій, ведення розвідки, так і для визначення координат орієнтирів (цілей) на місцевості та поправок для стрільби.

 • Фактично за допомогою лазерного далекоміра, який входить до складу комплексу, вимірюються відстані до цілей, визначаються напрями (дирекційні кути і азимути). А за допомогою навігаційного приймача визначаються координати свого місця положення та об’єктів, цілей та розривів снарядів. Ця інформація може передаватися цієї інформації військовими каналами зв’язку.

  Загальна інформація про комплекс є секретною, однак деякі характеристики комплексу СН-4003 були «засвічені» у ЗМІ.

  Технічні характеристики СН-4003

  Середня квадратична похибка визначення координат місцезнаходження – не більше 10 м, в диференційному режимі – 5 м, висоти – 15 м.
  Діапазон вимірювань відстаней – від 145 до 20000 м
  Точність вимірювання відстаней – 10 м
  Максимальна відстань оптичного виявлення цілей – не менше 10 км


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.