Український арсенал: установка розмінування УР-77 “Метеорит”

15639

До кінця 80-х років військові теоретики Радянського Союзу надавали великого значення наступальним діям великих бронетанкових і механізованих з’єднань. Тому для забезпечення мобільності і швидкості важливим елементом радянської військової могутності були інженерні війська, які повинні були долати ворожі мінно-вибухові загородження.

Для подолання мінних загороджень в СРСР були створені спеціальні самохідні установки (установки розмінування УР-67, УР-77), які призначалися для пророблення в ході бойових дій проходів в мінних полях вибуховим способом. УР-67 була створена в середині 60-х років і вже через 10 років стала замінюватися новою машиною – УР-77.

Установка розмінування УР-77 складається з базової гусеничної машини, створеної на основі багатоцільового тягача легкого броньованого (МТ-ЛБ), пускової установки і боєкомплекту з двох зарядів розмінування. Заряд розмінування являє собою капронову оболонку діаметром 7 см і довжиною 93 м, заповнену пластичною вибуховою речовиною, всередині якого проходить детонує кабель. Заряди складені в спеціальний бункер в кормовій частині машини. Подача зарядів розмінування на мінне поле противника здійснюється спеціальними пороховими ракетами, які буксують в польоті заряд розмінування.

 • Запуск ракет здійснюється з пускової установки УР-77 “Метеорит” за допомогою спеціального пульта управління. В кінці активної ділянки траєкторії польоту спрацьовує розподільний пристрій, відмикаючи ракети. Гальмівний канат створює гальмування заряду при приземленні. Після падіння заряду машина від’їжджає назад, натягуючи заряд на мінне поле і спрямляючи його.

  З пульта управління через дроти електроімпульс підриву подається на детонуючий кабель. В результаті ініціюється вибух всього заряду розмінування. В результаті підриву заряду детонують міни на мінному полі і утворюється прохід в ньому для техніки і особового складу.

  УР-77 є плаваючою машиною і здатна здійснювати пуск заряду при русі на воді на протилежний берег, зайнятий противником, при форсуванні водних перешкод або висадці морського десанту. Установка УР-77 діє, як правило, в складі загону розгородження спільно з інженерної машиною розгородження (ІМР) і танковим мостоукладчиком попереду наступаючих мотострілкових, танкових частин і підрозділів.

  На момент початку війни на Донбасі УР-77 на озброєнні ЗСУ були фактично небоєздатні і тому їх масово переробляли або в МТЛБ, або шушпанцери – наприклад, на їх базі були змонтовані установки для запуску авіаційних некерованих ракет.

  У вересні 2017 року Міністерство Оборони України підписало з однієї з харківських фірм контракт на відновлення п’яти установок УР-77.

  Тактико-технічні характеристики УР-77 “Метеорит”

  Бойова маса, т 12,1
  Екіпаж, чол. 2
  бронювання протипульне
  Маса комплексу розмінування, кг: 24
  Дальність подачі заряду розмінування, м 500
  Розміри проробляється проходу
  в мінному полі, м ширина – 6;
  довжина – 80-90
  Час різання проходу, хв 3-5
  Час спорядження одним комплектом розмінування, хв 30 (механізованим способом), 20 (вручну)
  Двигун ЯМЗ-238В, 8-циліндровий, дизельний, потужністю 261 к.с.
  Максимальна швидкість, км/год
  60 (по шосе);
  4,5 (на плаву)
  Запас ходу, км 500


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.