Український арсенал: танкова керована ракета «Комбат»

22386
Керована ракета «Комбат»

Найбільш сучасною зброєю українських танкістів є танкова керована ракета «Комбат» розробки Київського державного конструкторського бюро «Луч».

Серійний випуск ракет був налагоджений на потужностях акціонерної холдингової компанії «Артем» наприкінці 1990-х років. Обмежена партія надійшла до ЗСУ в 1999 році, офіційно прийнята на озброєння у 2006 році.

Основне призначення цієї ракети – ураження цілей, що знаходяться поза досяжністю звичайної гладкоствольної 125-міліметрової гармати, а також вертольотів. Можлива стрільба з танків, що рухаються зі швидкістю до 30 км/год., по нерухомій або рухомій зі швидкістю до 70 км/год. бронетехніці.

 • Запуск ракет відбувається з гладкоствольної гармати калібру 125 мм, що є основною зброєю таких танків, як Т-64БМ «Булат», Т-72 АГ/Б/С, Т-80УД, «Оплот-М» та 2А45М «Спрут-Б». Є модифікація калібру 100-мм, якою може озброюватися танк Т-55 та БМП-3.

  Снаряд має кумулятивну тандемну бойову частину: лідируючий заряд призначений для того, щоб здійснити передчасне спрацьовування динамічного захисту, а також для знищення протикумулятивних екранів, мета основного заряду – пробити основну броню і знищити техніку противника.

  Максимальна дальність стрільби – 5 кілометрів, яку «Комбат» долає за 17,5 секунд, загальна вага снаряда – 33 кілограми. Управління ПТУР – напівавтоматичне за лазерним променем. Дуже важливо, що під час польоту ракети лазером опромінюється не ціль, а саме ракета (лазерний промінь світить у «хвіст» ракети і веде її до цілі). Цей спосіб підсвічування кардинально відрізняється тим, що противник практично не має шансів поставити перешкоду ПТУР.

  Постріли «Комбата» укладаються в конвеєр механізму заряджання в будь-якому поєднанні з іншими снарядами.

  Вперше за кордоном ракета «Комбат» була представлена на Міжнародному авіаційно-космічному салоні МАКС-2007 в Москві.

  Ракета мала обмежений експортний успіх – щонайменше 400 ракет було поставлено до Грузії, велика партія пішла в Пакистан.

  Кількість вироблених ракет для потреб національних Збройних сил невідома. Як мінімум 50 ракет було закуплено до кінця 2007 року, в 2008 році було виділено 13 млн доларів на закупівлю партії ракет.

  Виробництво відновлене з початком війни на Донбасі. Тільки в 2015 році в війська поставлено 380 ракет, закупівлі тривають і далі.

  На фронті цієї дуже потужної та цінної зброї на сьогодні немає – її (як і багато іншого) «притримують» на випадок «великої війни». Про використання у бойових діях конкретних даних немає, але є неофіційні відомості, що кілька ракет було використано екіпажами «Булатів» 1-ї окремої танкової бригади під час літньої кампанії 2014 року.

  Тактико-технічні характеристики:

  — Стартова вага ракети – 33 кг;
  — Дальність польоту – 5000 м;
  — Час польоту до цілі – 17,5 с;
  — Тип бойової частини – кумулятивна тандемна;
  — Середня швидкість польоту – 315 м/с;
  — Система наведення – напівактивна лазерна.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.