Український арсенал: штурмова гвинтівка «Малюк»

9525
Автомат "Малюк"

У 2005 році конструкторське бюро «Артилерійське озброєння» (Київ) почало розробку нової штурмової гвинтівки, що спершу отримала назву «Вулкан-М» і базувалася на попередніх розробках компанії – «Вепр» і «Вулкан». По суті, нова штурмова гвинтівка, що невдовзі була перейменована в «Малюк», була перебитим АК-74М під вельми популярну в світі систему «буллпап» (коли спусковий гачок переміщений вперед і знаходиться перед магазином та ударно-спусковим механізмом).

Автомат отримав три планки Пікатіні – для встановлення додаткових оптичних і механічних пристроїв, зокрема прицілу, рукоятки, сошок тощо. Також на «Малюк» кріпиться і швидкознімний глушник. Магазини від автоматів Калашникова вставляються в спеціальну шахту магазину, що допомагає краще фіксувати магазин, а так само полегшує його прилягання. Однак він не дає змоги використовувати багаторядні та дискові магазини.

Український автомат «Малюк» має добрі шанси як усередині країни (він значно дешевший того ж «Форта), так і перспективи в просуванні на світовому ринку стрілецької зброї. У сегменті стрілецької зброї автомат зможе зайняти нішу разом із зразками провідних виробників світу – ізраїльським «Тавором», австрійським «Штеєр» AUG А-3 або бельгійським FN F-2000.

 • Зараз фахівці компанії постійно продовжують процес удосконалення своєї зброї. Так, у січні 2015 року автомат був показаний на Гончарівському полігоні в Чернігівській області, при цьому на кришці ствольної коробки був встановлений приціл коліматора.

  Прийнятий на озброєння ЗСУ и використовується у частях спецпризначення.

  Тактико-технічні характеристики автомата «Малюк»

  Калібр: 5,45мм
  Патрон: 5,45х39мм
  Вага: 3 кг (без магазину)
  Довжина: 702 мм
  Довжина ствола: 415 мм
  Скорострільність: 650-700 пострілів на хвилину
  Прицільна дальність: 1000 метрів
  Магазин: ріжковий на 10 патронів (від АКС-74УБ), ріжковий на 20 патронів (від АКС-74У), ріжковий на 30 патронів (від АК-74), ріжковий на 45 патронів (від РПК-74)


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.