Українська зброя для секретних агентів

11674

У 80-х роках ХХ століття в Сполучених Штатах Америки був розроблений тип вогнепальної зброї – складаний пістолет-кулемет для прихованого носіння, щоб озброїти поліцейських, охоронців, співробітників спецслужб.

А вже через 10 років цю ідею підхопили в «Київському конструкторському бюро Спеціальної Техніки» (КБСТ) під керівництвом професора Ігоря Олексєєнка. Проект отримав назву «Гоблін» (у деяких джерелах – «Трансформер») і його було реалізовано у 1994 році.

Розробники планували, що така зброя стане у пригоді співробітникам СБУ, екіпажам бойових гвинтокрилів і БМП, а також різним спеціальним підрозділам МВС.

 • Пістолет-кулемет складається з однакових за розмірами зчленованих разом металевих коробок, в одній із яких монтуються ствол, затвор, ударно-спусковий механізм та пістолетна рукоятка, в яку вставляється магазин коробчастої форми. Друга коробка виконана у вигляді приклада і в розкладеному стані виконує його роль.

  «Гоблін» повинен був випускатися в двох варіантах – під патрон 9х18 ПМ та 9х19 парабелум. У складному пістолеті-кулеметі «Гоблін» автоматика працює за принципом напіввільного затвора. Більшість деталей виготовляють методом холодного штампування.

  ПК Гоблін

  Магазин коробчастого типу на 25 патронів (існував варіант на 32 патрони) вставляється в пістолетну рукоятку. Прицільні пристосування складного типу.

  Для прихованого носіння «Гоблін» «переломлюється» навпіл навколо осі ззаду казенної частини ствола. Стрільба з нього може вестися автоматичним вогнем і фіксованими чергами по два патрони. Для перемикання режимів стрільби спусковий гачок пересувається праворуч або ліворуч.

  Для запобігання перегріву стволу при тривалому автоматичному вогні зроблено примусове охолодження його повітрям, аналогічне такому ж на італійському пістолеті-кулеметі «Спектр», коли затвор проганяє повітря через кожух ствола. Можлива установка глушника.

  На випробуваннях зброї при стрільбі з дистанції 100 метрів по грудній мішені було зроблено 85% влучень.

  Попри схвальні відгуки, що новий пістолет-кулемет «Гоблін» невибагливий, зручний і практичний, він так і не був запущений у серійне виробництво. Подальші розробки «Гобліна» були припинені в зв’язку з незатребуваністю зброї такого типу та закриттям «КБ-СТ». На сьогодні пістолет-кулемет зберігся в єдиному екземплярі.

  Тактико-технічні характеристики пістолета-кулемета «Гоблін»

  • Калібр: 9 мм Патрон: 9х18 ПМ або 9х19 парабелум
  • Довжина: 510 мм (у розкладеному стані), 290 мм (у складеному)
  • Маса: 1,9 кг (без магазина)
  • Скорострільність: 500 пострілів на хвилину
  • Прицільна дальність стрільби: 100 м
  • Початкова швидкість кулі: 380 м/с

  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.