Українська гвинтівка-привид

18815
Гвинтівка «Аскорія»

В історії українських зброярських розробок є декілька «білих плям». Однією з них є 13,2 мм снайперська гвинтівка «Аскорія». Її розробив на початку 1990-х років минулого століття київський професор Ігор Алексєєнко. Сам професор дуже цікава особистість. За словами доньки, у нього був дуже великий досвід роботи зі зброєю. Навчався він у Харкові в артилерійському училищі, потім служив у військовій частині в Києві. Останні 20 років життя працював на кіностудії імені Довженка піротехніком. Помер у 2007 році.

Гвинтівка була створена за схемою «буллпап», але, на відміну від класичних «буллпапів», магазин у неї розташований не позаду пістолетної рукоятки, а з лівого боку від неї під кутом. У дослідному зразку «Аскорії» використовувався спеціально створений для неї боєприпас, в основі якого патрон від французького кулемета Гочкіс зразка 1917 року 13,2 х 99. В якості уражаючого елементу була можливість використання як класичної кулі, так і підкаліберної стріли з пластмасовим піддоном. Стріла могла виготовлятися з різної сталі – від звичайної загартованої до легованої хромом і ванадієм із присадкою вольфраму. Ефективність такого патрону за словами конструктора була колосальною – на дистанції 600 метрів підкаліберна стріла пробивала броньовану плиту в 50 мм.

За деякими даними, існував ще один тип кулі, що мав твердосплавний стрижень і пірофорну суміш, яка має температуру горіння до 4000°С і швидкість поширення 10-12 тис. м/сек.

 • За даними автора гвинтівка залишилася лише дослідницьким зразком. Через високу вартість і нестандартний боєприпас на озброєння української армії прийнята не була і на експорт не поставлялася.

  Однак в останні роки з`явилась низка свідчень від джерел, що заслуговують на довіру, що саме таку гвинтівку бачили під час бойових дій на Кавказі в 1995 – 2008 роках.

  У закордонній пресі стверджується, що винахідник продав документацію на її виробництво в Росію і Китай, де гвинтівка під іншими позначеннями досі виробляється невеликими партіями для потреб спецпідрозділів.

  Тактико-технічні характеристики снайперської гвинтівки «Аскорія»

  Патрон – 13,2 х 99 спеціальний
  Вага кулі – 17,5 грама
  Початкова швидкість кулі (підкаліберної) – 1500 м/с
  Дулова енергія кулі – 19,69 кДж
  Загальна довжина – 1165 мм
  Загальна вага (без патронів) – 7,2 кг
  Ємність магазину – 5, 7, 9 або 11 патронів
  Прицільна дальність стрільби – 1800 м


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.