Тіні Радянського Союзу: тепловоз на колесах

6305

Останні 15 років соціальними мережами гуляє зображення радянського «тепловоза на колесах». Як тільки це чудовисько не називають – і автобудинком, і жартом залізничників, але ніде немає опису, що це таке і навіщо було зроблено. Насправді це самохідна випробувальна установка з електричною трансмісією на шасі ракетовозу МАЗ-547В.

Агрегат був створений радянськими інженерами для вивчення можливості застосування на важких багатовісних шасі індивідуального електроприводу всіх провідних і керованих коліс. Її проектуванням займалися фахівці 21 НДІ та спільно з МВТУ імені Н. Е. Баумана, а дослідний зразок у 2003 році зібрав Коломенський Науково-дослідний інститут рухомого складу.

Верхня частина цього неправдоподібно великого монстра – від дизель-електричного локомотива ДМ-62, який водив залізничний ракетний комплекс «Молодець». Шасі МАЗ-547В (12х12) використовували від ракетного комплексу «Піонер» з двигуном потужністю 650 к.с. У колеса вбудовані тягові електромотори і система вибору кута поворотів.

- РЕКЛАМА -
 • Але «тепловоз» не поїхав. У першому ж виїзді з коломенського заводу у машини підломилися під корпус третя вісь, а четвертий міст відпав зовсім. Випробувальну установку пофарбували в рідні «тепловозні» кольори, встановили на підпори і в такому вигляді він стояв до 2004 року в НДІ рухомого складу.

  Потім єдиний на планеті тепловоз на колесах перевезли на Дослідний завод № 38, де він провів останні роки. 1 грудня 2011 року Дослідний завод Міністерства оборони був ліквідований.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here