Новітні технології для артилеристів: комплекс «Оболонь-А»

34961
Оболонь-А

Війна на Донбасі продемонструвала особливу важливість артилерії в ході сучасного конфлікту. Тому немає нічого дивного в тому, що переозброєння артилерійських частин стало одним із пріоритетів у розвитку озброєння і військової техніки в Сухопутних військах.

Важливим елементом стала розробка та взяття на озброєння комплексу автоматизованого управління артилерійськими батареєю та дивізіоном 1В26-1 «Оболонь-А», який розробило Державне підприємство «Львівський державний завод «Лорта».

Комплекс складається з чотирьох машин:
– командира дивізіону
– начальника штабу дивізіону
– командира батареї
– старшого офіцера батареї.

 • На різних виставках у 2015 — 2017 роках демонструвалась машина старшого офіцера батареї на базі тягача МТ-ЛБу та машина начальника штабу дивізіону на колісному шасі (авто КраЗ).

  Так, машина старшого офіцера батареї призначена для виконання таких основних завдань, як збір даних про батарею і отримання бойових завдань; підготовка вогневих позицій батареї до ведення вогню і прив’язка вогневої позиції батареї; підготовка стрільби і управління вогнем батареї; коригування вогню. Апаратура, встановлена на машині, дає змогу виконувати всі розрахунки та артилерійські завдання, які повинні проводитися для підготовки стрільби батареєю. Для цього в машині є п’ять комп’ютеризованих робочих місць. Причому комп’ютери шведського виробництва – надсучасні, військового зразка, а програмне забезпечення вітчизняне — розробка фахівців «Львівського науково-дослідного радіотехнічного інституту».

  Важливим компонентом машини є комплексна система топогеодезичної прив’язки, що складається не тільки з системи супутникової навігації GPS, а й високоточної інерційної системи оригінальної розробки, ядром якої є гірокурсовказівник американського виробництва. Для автоматизованого обліку метеорологічних чинників у вирішенні розрахункових артилерійських завдань машина забезпечена автоматизованим метеокомплектом виробництва одеського АТ «Елемент».

  Зв’язок артилеристів забезпечується як у голосовому, так і телекодовому режимах. Для цього використовуються УКХ-радіостанції Р-030У і портативні радіостанції Р-002ПП виробництва одеського ТОВ «Телекарт-Прилад». Внутрішній зв’язок і комутація розроблені спеціально для цього комплексу тернопільським радіозаводом «Оріон».

  Крім того, машина оснащена приладом радіохімічної розвідки, що дає можливість екіпажу самостійно проводити радіаційно-хімічну розвідку. Машина також оснащена всіма необхідними системами життєзабезпечення — двома кондиціонерами, і має автономну систему живлення у вигляді дизель-генератора. Система може працювати як від основного двигуна, допоміжного електроагрегата, так і протягом 40 хвилин від акумулятора.

  Комплекс працює у зв`язці з комплексом звукометричної розвідки «Положеніє-2», комплексом радіолокаційної розвідки «Зоопарк-3» та безпілотними літальними апаратами, які використовуються для розвідки та корегування вогню артилерії.

  За словами выйськових переозброєння на «Оболонь-А» дасть змогу зменшити тривалість циклів управління вдвічі та підвищити ефективність бойового застосування артилерії на 15-20%.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.