Нове життя старого «Калашнікова»

15706
Фото: toxa5555.livejournal.com

Основною зброєю української армії в ході війни на Донбасі став автомат Калашникова найрізноманітніших модифікацій двох основних калібрів – 5,45 і 7,62 мм.

Однак вже на третій рік почали виникати проблеми з патронами калібру 5,45 мм. Річ у тому, що за більш ніж два десятиліття незалежності відбувалися як масовий розпродаж патронів, так і пожежі на складах зброї. А власного виробництва патронів в Україні не було – випускалися патрони на Луганському заводі, однак обсяги були невеликі і в основному орієнтовані на цивільний ринок. Мало того – з травня 2014 року виробництво з відомих причин було втрачено. Частково проблему вдалося вирішити поставками з-за кордону – в ЗМІ потрапляли тільки окремі випадки, як було, наприклад, з литовцями.

У результаті «нові» мотопіхотні бригади, які почали формуватися восени 2014 року на базі батальйонів територіальної оборони озброювалися автоматами АКМ калібру 7,62 мм. Однак не простими, а модернізованими за допомогою набіру для кастомізації ТК 9 (тактичний комплект 9), розробленого вінницьким заводом «Форт».

 • Що ж було змінено? Перш за все, штатний дуловий компенсатор було замінено на ДТК (дулове гальмо-компенсатор) власної конструкції. Дерев’яні цівка й накладка на газову трубку замінені сучаснішими – зі сплаву алюмінію. Накладка має зверху базу для кріплення прицілів – так звану планку Вівера: для кріплення знизу ручки переносу вогню, а збоку – лазерного цілевказника й підствольного ліхтаря. Був замінений також запобіжник із можливістю оперувати ним одним пальцем (вказівним або великим). Замість старої встановлена ергономічна пістолетна рукоятка, дерев’яний приклад був змінений на телескопічний на сім положень.

  Однак найголовніше – це кришка ствольної коробки з рейкою Пікатіні. Це такий кронштейн для уніфікованого кріплення допоміжного приладдя: оптичних і коліматорних прицілів, сошок, тактичних ліхтарів, лазерних цілевказників тощо.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.