Майбутній арсенал: ЗРК «Дніпро»

13771
ЗРК "Дніпро"

За останні три роки українська оборонна промисловість зробила великий ривок – було модернізовано велику кількість різних зразків озброєння, з’явилися й нові, що прийняті на озброєння або будуть прийняті в найближчому майбутньому.

Одним із нових зразків озброєння є зенітно-ракетний комплекс «Дніпро» середньої дальності, що розробляється з 2012 року. Спершу він був призначений для установки на перспективні корвети проекту 58250 і тільки з 2014 року почав розроблятися як армійський варіант.

За заявою військових, новий комплекс здатний знищувати літаки і вертольоти всіх типів, безпілотні літальні апарати та крилаті ракети на середніх і малих дальностях. При тому, що збивати цілі комплекс може в будь-який час доби, навіть за складних метеоумов і за активної інформаційної, вогневої та маневреної протидії супротивника.

 • ЗРК «Дніпро» є продуктом кооперації цілої низки підприємств: ракети розроблені київським ДержККБ «Луч», головки наведення для них – львівським ДП ЛНДРТІ, багатофункціональна радіолокаційна станція наведення ракет – запорізьким НВК «Іскра», а пункт бойового управління — київським НВП «Аеротехніка-МЛТ».

  До складу ЗРК «Дніпро» входить пункт бойового управління, багатофункціональна РЛС 1Л220У, а також пускові установки. Базою для них виступають броньовані машини КрАЗ-6322. Слід зазначити, що багатофункціональна радіолокаційна станція розроблена за технологією активних фазованих антенних решіток і забезпечує дальність виявлення цілі в 150 км.

  ЗРК «Дніпро» може одночасно використати 12 керованих ракет ЗР-27 по шести цілях. Зенітні ракети, що використовуються в комплексі розроблені на базі ракети «повітря-повітря» Р-27, двох модифікацій: із командним телекеруванням на початковому і середньому ділянках траєкторії й активним самонаведення на кінцевій ділянці і з радіокорекцією наведення на початкову та середню ділянки й активним самонаведення на кінцевій ділянці.

  Відкритих даних про те, на якій стадії знаходиться ЗРК «Дніпро» немає, але є припущення, що комплекс є основою для польсько-українського ЗРК «Нарев», який офіційно запропонований Міністерству національної оборони Польщі в 2017 році.

  Тактико-технічні характеристики ЗРК «Дніпро»:

  • Максимальна дальність виявлення цілі типу тактичний винищувач, км:

  – на висоті 7 км – не менше 150;
  – на висоті 0,15 км – не менше 50;
  – на висоті 0,02 км – не менше 28;

  • Дальність стійкого супроводу тактичного винищувача – 120 км;
  • Мінімальна висота ураження цілі — 0,015 км;
  • Максимальна висота ураження цілі — 25 км;
  • Час готовності (включення) комплексу до бойової роботи – не більше 4 хвилин.

  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.