Колісна «фортеця» від харків`ян

26463

Після розпаду Радянського Союзу основним танком української армії став Т-64, який виготовлявся та ремонтувався у Харкові. На зберіганні на весну 2014 року їх було близько 2200 одиниць.

Фізично радянська зброя застарівала дуже швидко і з кінця 1990-х років різні конструкторські бюро розробили кілька проектів на його базі. Одним из них був проект колісної БМП БМП-К-64, розроблений в ініціативному порядку колективом КБ імені А. А. Морозова.

Перший прототип цієї машини був представлений в 2005 році. Хоча конструктори називають цю машину колісною БМП, швидше за все її можна класифікувати як бронетранспортер підвищеної захищеності.

 • В основі колісного танка — перероблений корпус танка Т-64, який таким чином став низькопрофільним. Основні зміни включають в себе переміщення моторного відсіку в передню частину машини і створення десантного відсіку в задній частині.

  Захист БМП-К-64 може бути посилений за рахунок установки блоків динамічного захисту. При цьому лобова частина може витримати влучення 90-мм бронебійних снарядів, бічні проекції здатні витримати постріл від РПГ-7, а задня частина забезпечує захист від 14,5-мм бронебійних куль.

  Особлива увага приділена захисту від мін та саморобних вибухових пристроїв: БМП-К-64 витримує вибух еквівалентний за потужністю вибуху 10 кг тротилу.

  Прототип був озброєний бойовим модулем з 12,7-мм кулеметом, однак конструктори передбачили установку інших модулів вітчизняного виробництва, в тому числі з 30-мм та навіть з 90-мм гарматою західного виробництва.

  Екіпаж колісного БТР складається з двох або трьох чоловік. Десантне відділення вміщує вісім повністю екіпірованих піхотинців — солдати входять в машину і залишають її через двері в задній частині корпусу. Була використана підвіска від колісного бронетранспортера БТР-3, в якості силової установки – дизельний двигун з турбонадувом 5ТДФ потужністю 700 к.с. Однак в разі серійного виробництва передбачалася установка більш освоєного двигуна 3ТД потужністю 550 к.с.

  Бронетранспортер має гідравлічну коробку передач і розгортається подібно танку: коли водій повертає рульове колесо, колеса на протилежній стороні зупиняються. Таким чином машина має невеликий радіус розвороту.

  На даний момент існує тільки єдиний екземпляр БМП-К-64.

  Тактико-технічні характеристики БМП-К-64

  — екіпаж — 2-3 людини;
  — десант — 8 осіб;
  — загальний вага-17,7-17,9 тон;
  — довжина — 6 м;
  — ширина — 3,1 м;
  — висота — 1,9 м;
  — озброєння — 1 кулемет 12,7-мм;
  — потужність двигуна — 700 к.с;
  — максимальна швидкість — 105 км / год;
  — запас ходу — 800 км.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.