Американські безпілотники RQ-11B Raven в ЗСУ

3889

Військова допомога Заходу нашим збройним силам за роки війни постійно виявляється в центрі найрізноманітніших скандалів. То на поставлені “Хаммери” немає запасних частин і покришок, то наші армійці “втратять” в Дебальцеве новітні анті – мінометні радари. Тепер дійшла справа і до ще однієї американської «фішки» – міні-безпілотніка Raven RQ-11B, 72 одиниці яких були безкоштовно передані ЗСУ літом 2016 року.

Практично «по гарячьому» радник начальника Генерального штабу Збройних сил України Натан Хазін заявив буквально наступне: “З самого початку це було неправильне рішення використовувати ці безпілотники”. З одного боку один із засновників батальйона «Азов” Хазін в числі тих, хто стояв біля витоків і зараз всіляко проштовхує волонтерський проект “Аеророзвідка” і тут при бажанні можна побачити якісь нотки лобізму в проштовхуванні своїх апаратів на озброєння ЗСУ.

 • З іншого боку про проблеми цих безпілотників військові експерти говорили ще влітку, коли вперше з’явилася інформація про їх поставки. Справа в тому, що хоча апарати і знаходятьсяна озброєнні армії США та використовуються безліччю інших країн, проте з 2009 року вони мають цифровий канал управління, в той час як нам поставлена ​​рання версія з аналоговим.

  Якби мова йшла про війну типу сирійської або іракської, де повстанці не мають засобів РЕБ (радіоелектронної боротьби), то цей варіант був би ідеальним, однак у донбаських “шахтарів” і “трактористів” є цілком собі сучасні російські системи, які вкрай ефективні проти такої застарілої техніки.

  Тобто в таких поставках було намішано все – від не розуміння американськими військовими фахівцями характеру протистояння на Донбасі до банального бажання позбутися від невдалої модифікації.

  Не можна скидати і не розуміння нашого командуванням місця таких апаратів в армійській структурі. За американськими статутами такий апарат використовують локально – для наведення міномета невеликого калібру або автоматичного гранатомета на найближчий пагорб. Природно, що завдання для наведення артилерії калібру понад 100 мм навіть не стоїть. У наших же умовах командування намагається декількома апаратами вирішити всі проблеми – аж до виявлення артилерійських позицій супротивника. Для чого природно дальності не вистачає.

  Тобто з одного боку американські апарати дійсно не відповідають реаліям війни на Донбасі і не можуть використовуватися за своїм прямим призначенням – коригування артилерійського вогню, з іншого боку вони в будь-якому випадку краще і ефективніше, ніж ті комерційні машини, які є на фронті. До того ж не треба забувати, що американські апарати Україна отримує від США безкоштовно.

  А втрати – вони в бойових умовах завжди були, є і будуть. Досить згадати, що навіть в США в середньому напрацювання на відмову таких апаратів складає близько 200 вильотів, а з 20 тисяч побудованих більша частина була втрачена під час навчання або в бою, причому найбільш розповсюдженою причиною втрат за американськими даними була або втрата лінії зв’язку або апаратний збій на самому апараті.

  Тактико-технічні характеристики

  Маса БПЛА 1,9  кг
  Габаритні розміри:
  довжина 915 мм
  розмах крил 1372 мм
  Дальність польоту 10 км
  Робоча висота польоту 30-152 м
  Максимальна висота польоту 4300 м
  Тривалість польоту 60 – 90 хв
  Крейсерська швидкість 32-81 км/год


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.