9 українських Youtube-каналів, які розповідають про науку

14512
наука
Фото: masha_tace/Depositphotos

В Україні з’являється все більше різноманітних проектів, присвячених наукі та науковим розробкам

Останніми роками в Україні з’являється все більше різноманітних проектів, які популяризують науку та присвячені науковій діяльності. Серед таких проектів є і відкриті лекції і відео-експеріменти і “дні науки” та ін.

Національний Промисловий Портал, з посиланням на видання kozakorium презентує добірку українських Youtube-каналів, які дозволяють пізнавати світ, не виходячи з дому:

1. Ймовірно, найпопулярнішим україномовним каналом є Цікава наука, яка має  понад 11 тисяч підписників. Автор каналу – шкільний учитель з Рівненщини Віталій Шевчук. Він створив його, намагаючись вирішити нестачу наочних матеріалів для учнів. Проект уже переклав та озвучив понад 100 відео таких відомих у світі каналів як: MinuteEarth, AsapScience, MinutePhysics, Stated Clearly, TED, TED-Ed, Veritassium та інших.

 • 2. Відкритий науково-популярний лекторій 15X4 TALKS. Тут можно знайти розповіді: про алергію, астероїди, ДНК, аварію на ЧАЕС, мутантів тощо.

  3. Alpha Centauri Ukraine створена групою ентузіастів, які перекладають західні наукові ролики. Головна мета проекту – популяризація науки і розвиток наукової думки у всіх людей. Зараз на каналі 18 відеороликів.

  4. На каналі 360 НАУКА можна знайти біографії вчених, дослідження космосу, відео з різних галузей та цікаві наукові факти. Відео оформлено у вигляді подкастів з нарізкою тематичних фото.

  5. Пояснення різних наукових термінів і відповіді на запитання, які стосуються науки  дуже просто, цікаво та зрозуміло відбуваються на каналі LACUNA.

  6. Канал НАУКА ТА ВСЕСВІТ перекладає та озвучує українською наукові відеоролики про сучасні дослідження Всесвіту, природи і людини. Відео сподобаються тим, хто цікавиться сучасністю та хоче знати, яким буде майбутнє.

  7. Канал TOBEUKRAINIAN перекладає іноземні відеоролики українською мовою. Тут вивчати математику, фізику, хімію, біологію та інші шкільні предмети, які здавалися нудними, стане цікаво. Творці перекладають такі популярні наукові канали як Vsause, Vsause3, Numberphile, Harvard Medical School.

  8. На каналі МАЙСТЕРНЯ ОЗВУЧЕННЯ ви знайдете професійний переклад та аозвучування цікавих та важливих короткометражок.

  9. Для любителів археології ви можете спробувати Youtube-канал Про що розповідає археологія.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.