«Панцир дракона» для радянської міліції

3947

На початку 1970-х років Міністерство внутрішніх справ СРСР прийняло рішення почати закупівлю бронежилетів для захисту особового складу. Але спочатку потрібно було вирішити проблему – спробувати створити вітчизняні жилети або закуповувати імпортні. Однак іноземної валюти в країні було обмаль, тому було вирішено почати власні розробоки. З проханням розробити бронежилет аналогічний поліцейському жилету компанії TIG (Швейцарія) керівництво МВС звернулося до НДІ Сталі.

До 1974 року був розроблений бронежилет прихованого носіння ЖЗЛ-74, в якому була використана так звана “луската” схема розміщення бронеелементів. Вони представляли собою «лусочки» діаметром 50 мм і товщиною 2 мм з алюмінієвого сплаву АБТ (алюмінієва броня танкова) -101. Пізніше цей сплав став основою для проектування цілої серії легкоброньованих бойових машин для десанту – БМД-1, БМД-2, БМД-3.

 • Бронеелементи розташовувалися в два шари, причому “лусочки” в шарах орієнтовані в різні боки, щоб уникнути поразки при ударі під кутами. Цим забезпечується висока надійність захисту від будь-якого холодної зброї.

  Складність конструкції ЖЗЛ-74 пов’язана з надзвичайно завищеними під час проектування як вимогами до захисту від холодної зброї, так і до необхідної площі захисту.

  Бронежилет закриває життєво-важливі органи і гарантовано захищає корпус від ударів ножем, заточуванням, шилом, спицею – від чого не завжди захищають кевларові бронежилети 1-2-го класів захисту, без твердих бронеелементів. Також він послаблює удари камінням, сокирою, ломом, іншою зброєю ударно-дробильної дії за рахунок жорсткості як всієї конструкції, так і її частин.

  До кінця 1970-х даними бронежилетами оснастили більшість підрозділів МВС і до середини 1980-х вони залишалися фактично єдиними засобами захисту міліції. Активно застосовувалися у всіх конфліктах в ході розпаду СРСР.

  Маса бронежилета 3,5 кг
  Площа, що захищається 43 – 47 кв.дм.
  Час комфортного перебування в бронежилеті – до 8 годин.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.