Український «Баррет»

11824
 • Війна на Донбасі розкрила величезні проблеми у Збройних силах зі снайперською зброєю. Фактично на озброєнні перебувала єдина гвинтівка радянських часів – Снайперська Гвинтівка Драгунова (СВД), яка застаріла морально та фізично.

  Після переходу війни у стадію позиційної, ворог зробив ставку на снайперську війну і дії диверсійних груп, тому наші військові були вимушені реагувати. Через те, що вітчизняних зразків станом на 2015 рік просто не було, тому були проведені закупки зброї західного зразка насамперед на цивільному ринку, тому, що західні партнери фактично ввели ембарго на закупку зброї. Перш за все були закуплені невеликі партії гвинтівок фірми «Баррет» калібру 12,7х99мм (.50BMG).

  Згодом з`явились і перші вітчизняні розробки під основний для армії крупнокаліберний патрон – радянський 12.7х108 мм.

  Фактично першим таким зразком, розробленим «з нуля» стала снайперська гвинтівка XADO Snipex M75 від харківської компанії XADO Chemical group. Звідки з’явилась ця розробка – невідомо, бо до того фірма займалася здебільшого розробкою та випуском різної автомобільної та промислової хімії.

  Вперше гвинтівка була представлена на міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2016», що проходила з 11 по 14 жовтня 2016 року у Києві.

  Ця гвинтівка позиціонується розробником як далекобійна високоточна снайперська зброя для стрільби на дистанції від 100 до 2500 метрів. Конструктори фактично використовували достатньо вдале рішення радянських конструкторів 80-річної давності, реалізоване в протитанковій рушниці Дегтярьова ПТРД зразка 1941 року, отримавши таким чином однозарядну зброю з ручним заряджанням патрона в ствол, автоматичним відмиканням затвора і викидом стріляної гільзи після пострілу.

  Ствол гвинтівки рухливий, має можливість відкату в ствольній коробці при пострілі на 25 міліметрів, що дає змогу знизити пікову силу віддачі, що впливає на стрільця при пострілі. Однак потенційно таке рішення погіршує кучність стрільби.

  Гвинтівка комплектується масивним дульним гальмом і складаною сошкою. XADO Snipex М75 має рейку Пікатіні з регулюванням кута установки по вертикалі в діапазоні від 0 до 70 міл із кроком 10 міл, що теоретично дозволяє використовувати приціли з обмеженим запасом вертикальних поправок для стрільби на дистанції до 3000 метрів.

  Паралельно з військовим варіантом харківська фірма пропонує на ринку цивільну версію – XADO Snipex «Rhino Hunter» під патрон 12.7х99мм (.50BMG). Єдина зовнішня відмінність – звичайна рейка Пікатіні на ствольній коробці.

  Хоча XADO Chemical group заявляє про реальне виробництво таких зразків, проте жодних відомостей про зацікавленість військових для прийняття на озброєння на сьогодні немає. Втім після закупки великої партії американських «Барретов» та появи ДШКМ-ТК ця гвинтівка навряд має шанс були прийнятою на озброєння ЗСУ.

  Технічні дані снайперської гвинтівки XADO Snipex M75

  Довжина – 1220 мм
  Довжина ствола – 750 мм
  Маса (без патронів та оптики) – 16 кг
  Ефективна дальність стрільби – 2200 м
  Дальність стрільби – до 3000 м

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.