Український арсенал: установка розмінування УР-77 “Метеорит”

16067
 • До кінця 80-х років військові теоретики Радянського Союзу надавали великого значення наступальним діям великих бронетанкових і механізованих з’єднань. Тому для забезпечення мобільності і швидкості важливим елементом радянської військової могутності були інженерні війська, які повинні були долати ворожі мінно-вибухові загородження.

  Для подолання мінних загороджень в СРСР були створені спеціальні самохідні установки (установки розмінування УР-67, УР-77), які призначалися для пророблення в ході бойових дій проходів в мінних полях вибуховим способом. УР-67 була створена в середині 60-х років і вже через 10 років стала замінюватися новою машиною – УР-77.

  Установка розмінування УР-77 складається з базової гусеничної машини, створеної на основі багатоцільового тягача легкого броньованого (МТ-ЛБ), пускової установки і боєкомплекту з двох зарядів розмінування. Заряд розмінування являє собою капронову оболонку діаметром 7 см і довжиною 93 м, заповнену пластичною вибуховою речовиною, всередині якого проходить детонує кабель. Заряди складені в спеціальний бункер в кормовій частині машини. Подача зарядів розмінування на мінне поле противника здійснюється спеціальними пороховими ракетами, які буксують в польоті заряд розмінування.

  Запуск ракет здійснюється з пускової установки УР-77 “Метеорит” за допомогою спеціального пульта управління. В кінці активної ділянки траєкторії польоту спрацьовує розподільний пристрій, відмикаючи ракети. Гальмівний канат створює гальмування заряду при приземленні. Після падіння заряду машина від’їжджає назад, натягуючи заряд на мінне поле і спрямляючи його.

  З пульта управління через дроти електроімпульс підриву подається на детонуючий кабель. В результаті ініціюється вибух всього заряду розмінування. В результаті підриву заряду детонують міни на мінному полі і утворюється прохід в ньому для техніки і особового складу.

  УР-77 є плаваючою машиною і здатна здійснювати пуск заряду при русі на воді на протилежний берег, зайнятий противником, при форсуванні водних перешкод або висадці морського десанту. Установка УР-77 діє, як правило, в складі загону розгородження спільно з інженерної машиною розгородження (ІМР) і танковим мостоукладчиком попереду наступаючих мотострілкових, танкових частин і підрозділів.

  На момент початку війни на Донбасі УР-77 на озброєнні ЗСУ були фактично небоєздатні і тому їх масово переробляли або в МТЛБ, або шушпанцери – наприклад, на їх базі були змонтовані установки для запуску авіаційних некерованих ракет.

  У вересні 2017 року Міністерство Оборони України підписало з однієї з харківських фірм контракт на відновлення п’яти установок УР-77.

  Тактико-технічні характеристики УР-77 “Метеорит”

  Бойова маса, т 12,1
  Екіпаж, чол. 2
  бронювання протипульне
  Маса комплексу розмінування, кг: 24
  Дальність подачі заряду розмінування, м 500
  Розміри проробляється проходу
  в мінному полі, м ширина – 6;
  довжина – 80-90
  Час різання проходу, хв 3-5
  Час спорядження одним комплектом розмінування, хв 30 (механізованим способом), 20 (вручну)
  Двигун ЯМЗ-238В, 8-циліндровий, дизельний, потужністю 261 к.с.
  Максимальна швидкість, км/год
  60 (по шосе);
  4,5 (на плаву)
  Запас ходу, км 500

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.