Український арсенал: танкова керована ракета «Комбат»

22510
Керована ракета «Комбат»
 • Найбільш сучасною зброєю українських танкістів є танкова керована ракета «Комбат» розробки Київського державного конструкторського бюро «Луч».

  Серійний випуск ракет був налагоджений на потужностях акціонерної холдингової компанії «Артем» наприкінці 1990-х років. Обмежена партія надійшла до ЗСУ в 1999 році, офіційно прийнята на озброєння у 2006 році.

  Основне призначення цієї ракети – ураження цілей, що знаходяться поза досяжністю звичайної гладкоствольної 125-міліметрової гармати, а також вертольотів. Можлива стрільба з танків, що рухаються зі швидкістю до 30 км/год., по нерухомій або рухомій зі швидкістю до 70 км/год. бронетехніці.

  Запуск ракет відбувається з гладкоствольної гармати калібру 125 мм, що є основною зброєю таких танків, як Т-64БМ «Булат», Т-72 АГ/Б/С, Т-80УД, «Оплот-М» та 2А45М «Спрут-Б». Є модифікація калібру 100-мм, якою може озброюватися танк Т-55 та БМП-3.

  Снаряд має кумулятивну тандемну бойову частину: лідируючий заряд призначений для того, щоб здійснити передчасне спрацьовування динамічного захисту, а також для знищення протикумулятивних екранів, мета основного заряду – пробити основну броню і знищити техніку противника.

  Максимальна дальність стрільби – 5 кілометрів, яку «Комбат» долає за 17,5 секунд, загальна вага снаряда – 33 кілограми. Управління ПТУР – напівавтоматичне за лазерним променем. Дуже важливо, що під час польоту ракети лазером опромінюється не ціль, а саме ракета (лазерний промінь світить у «хвіст» ракети і веде її до цілі). Цей спосіб підсвічування кардинально відрізняється тим, що противник практично не має шансів поставити перешкоду ПТУР.

  Постріли «Комбата» укладаються в конвеєр механізму заряджання в будь-якому поєднанні з іншими снарядами.

  Вперше за кордоном ракета «Комбат» була представлена на Міжнародному авіаційно-космічному салоні МАКС-2007 в Москві.

  Ракета мала обмежений експортний успіх – щонайменше 400 ракет було поставлено до Грузії, велика партія пішла в Пакистан.

  Кількість вироблених ракет для потреб національних Збройних сил невідома. Як мінімум 50 ракет було закуплено до кінця 2007 року, в 2008 році було виділено 13 млн доларів на закупівлю партії ракет.

  Виробництво відновлене з початком війни на Донбасі. Тільки в 2015 році в війська поставлено 380 ракет, закупівлі тривають і далі.

  На фронті цієї дуже потужної та цінної зброї на сьогодні немає – її (як і багато іншого) «притримують» на випадок «великої війни». Про використання у бойових діях конкретних даних немає, але є неофіційні відомості, що кілька ракет було використано екіпажами «Булатів» 1-ї окремої танкової бригади під час літньої кампанії 2014 року.

  Тактико-технічні характеристики:

  — Стартова вага ракети – 33 кг;
  — Дальність польоту – 5000 м;
  — Час польоту до цілі – 17,5 с;
  — Тип бойової частини – кумулятивна тандемна;
  — Середня швидкість польоту – 315 м/с;
  — Система наведення – напівактивна лазерна.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.