Український арсенал: снайперська гвинтівка UR-10

9585
Гвинтівка UR-10
 • Снайперська війна на Донбасі вимагає від військового керівництва кроків до підсилення снайперської компоненти нашого війська. І якщо з крупнокаліберними гвинтівками ситуація поволі виправляється завдяки поставкам з США, то в основній масі – армійськими гвинтівками досі все сумно. Більшість снайперів все ще озброєні радянськими гвинтівками Драгунова зразка 1963 року. Станом на 2015 рік в Україні було 10 тисяч одиниць такої зброї.

  Кардинально ситуація повинна змінитися з прийняттям на озброєння «першої ластівки» – самозарядної снайперської напівавтоматичної гвинтівки UR-10.

  Це перший результат співпраці між ДП «Укроборонсервіс» і американською компанією Aeroscraft. Фактично це перестволена під радянський патрон американська автоматична гвинтівка АR-10.

  При масі в 5 кг, її довжина в залежності від приклада (типа MagPul PRS з регульованою щокою і висувним потиличником) коливається від 103 до 124 см. Прицільна дальність ураження – до 1200 метрів (зазначимо, що СВД б’є на 800 метрів).

  Хромований зсередини ствол (скоріш за все американського походження) виготовлений з нержавіючої сталі і має гарантований ресурс до 7000 пострілів. Гвинтівка має зручну конструкцію – так, вона може бути розібрана на дві складові частини, що дозволяє зменшити її габарити і забезпечує компактність при транспортуванні. За рахунок автоматики на відводі порохових газів з’явилася можливість здійснювати до 21 постріл на хвилину.

  Кришка ствольної коробки має рейку типу Пікатіні для встановлення прицільних пристосувань та інших аксесуарів.

  Кількість закуплених гвинтівок, ступінь локалізації виробництва наразі невідома.

  Наразі очікуємо прийняття на озброєння ЗСУ іншого спільного з Aeroscraft проекта – автоматичного карабіна M4 – WAC-47.

  1 коментар

  1. Это наверное карма Украины? Такая винтовка в Америке обходится под штуку, Зброяр продает ее “немного” дороже. В любом случае удивить нечем. Это оружие ХХ века. Конечно в условиях повального идиотизма и МЕГА коррупции поднять в Киеве с нуля оружейный завод – это Национальный Подвиг! С удовольствием посмотрел рекламный ролик про завод. Отписался на сайте завода землякам, предложил сотрудничество, в области разработки этих двух платформ. Даже не ответили. Наверное не прочитали. Или не хотят делать оружие XXI века. Ну и отлично что Родине ничего не нужно и всё хорошо.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.