Українське коріння польського «RAKу»

10763
 • Співпраця підприємств вітчизняного військово-промислового комплексу в передвоєнні роки дала змогу зберегти серйозний потенціал. У 1992-2014 роках було реалізовано низку серйозних проектів – так, декілька десятків зразків європейського та азіатського озброєння мають українське походження.

  Дуже характерний приклад – польська компанія Huta Stalowa Wola (HSW) та її проект зі створення та виробництва самохідних мінометів під назвою RAK. Хоч проект і позиціонується як суто польський (і в цій якості демонструвався на двох виставках озброєння – МSPO 2013 і МSPO 2014 в Кельці), однак в основі його знаходиться керована 120-мм міна з лазерним напівактивним самонаведенням, розроблена і виготовлена державним Київським конструкторським бюро «Луч».

  У польському проекті башти RAK із 120-мм мінометами можуть встановлюватися як на гусеничні, так і колісні шасі (зокрема, на БТР «Росомак»). Це дає бойовій машині можливість швидко виходити на позицію і залишати її, а нові більш досконалі міномети здатні ефективно уражати цілі за мінімальний час і з мінімальною витратою боєприпасів. А при застосуванні керованих мін – і взагалі з першого пострілу.

  Із застосуванням у башті механічної боєукладки та автомата заряджання заявлена скорострільність системи – до 10-12 пострілів на хвилину. Вертикальні кути наведення міномета – від -3° до +85°; горизонтальні – без обмежень. Однак на весну 2017 року інформації про прийняття комплексу на озброєння польської армії немає.

  Але є велика доля ймовірності, що сама міна може поповнити (або вже поповнює) арсенали української армії. Бо в травні 2015 року саме ці міни були в експозиції перспективних зразків озброєння, що були показана керівництву країни в навчальному центрі Сухопутних військ ЗС України «Десна».

  Технічні характеристики 120-мм міни з лазерним напівактивним самонаведенням

  Імовірність ураження цілі з першого пострілу — 0,75–0,8.

  Маса міни — 16,8 кг.

  Тип бойової частини — кумулятивна.

  Максимальна дальність ураження цілі стандартною міною становить близько 8 кілометрів. При використанні мін із додатковим реактивним двигуном цей показник збільшується до 12 км.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.