Українська гвинтівка-привид

19067
Гвинтівка «Аскорія»
 • В історії українських зброярських розробок є декілька «білих плям». Однією з них є 13,2 мм снайперська гвинтівка «Аскорія». Її розробив на початку 1990-х років минулого століття київський професор Ігор Алексєєнко. Сам професор дуже цікава особистість. За словами доньки, у нього був дуже великий досвід роботи зі зброєю. Навчався він у Харкові в артилерійському училищі, потім служив у військовій частині в Києві. Останні 20 років життя працював на кіностудії імені Довженка піротехніком. Помер у 2007 році.

  Гвинтівка була створена за схемою «буллпап», але, на відміну від класичних «буллпапів», магазин у неї розташований не позаду пістолетної рукоятки, а з лівого боку від неї під кутом. У дослідному зразку «Аскорії» використовувався спеціально створений для неї боєприпас, в основі якого патрон від французького кулемета Гочкіс зразка 1917 року 13,2 х 99. В якості уражаючого елементу була можливість використання як класичної кулі, так і підкаліберної стріли з пластмасовим піддоном. Стріла могла виготовлятися з різної сталі – від звичайної загартованої до легованої хромом і ванадієм із присадкою вольфраму. Ефективність такого патрону за словами конструктора була колосальною – на дистанції 600 метрів підкаліберна стріла пробивала броньовану плиту в 50 мм.

  За деякими даними, існував ще один тип кулі, що мав твердосплавний стрижень і пірофорну суміш, яка має температуру горіння до 4000°С і швидкість поширення 10-12 тис. м/сек.

  За даними автора гвинтівка залишилася лише дослідницьким зразком. Через високу вартість і нестандартний боєприпас на озброєння української армії прийнята не була і на експорт не поставлялася.

  Однак в останні роки з`явилась низка свідчень від джерел, що заслуговують на довіру, що саме таку гвинтівку бачили під час бойових дій на Кавказі в 1995 – 2008 роках.

  У закордонній пресі стверджується, що винахідник продав документацію на її виробництво в Росію і Китай, де гвинтівка під іншими позначеннями досі виробляється невеликими партіями для потреб спецпідрозділів.

  Тактико-технічні характеристики снайперської гвинтівки «Аскорія»

  Патрон – 13,2 х 99 спеціальний
  Вага кулі – 17,5 грама
  Початкова швидкість кулі (підкаліберної) – 1500 м/с
  Дулова енергія кулі – 19,69 кДж
  Загальна довжина – 1165 мм
  Загальна вага (без патронів) – 7,2 кг
  Ємність магазину – 5, 7, 9 або 11 патронів
  Прицільна дальність стрільби – 1800 м

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.