Тіні Радянського Союзу: тепловоз на колесах

8028
 • Останні 15 років соціальними мережами гуляє зображення радянського «тепловоза на колесах». Як тільки це чудовисько не називають – і автобудинком, і жартом залізничників, але ніде немає опису, що це таке і навіщо було зроблено. Насправді це самохідна випробувальна установка з електричною трансмісією на шасі ракетовозу МАЗ-547В.

  Агрегат був створений радянськими інженерами для вивчення можливості застосування на важких багатовісних шасі індивідуального електроприводу всіх провідних і керованих коліс. Її проектуванням займалися фахівці 21 НДІ та спільно з МВТУ імені Н. Е. Баумана, а дослідний зразок у 2003 році зібрав Коломенський Науково-дослідний інститут рухомого складу.

  Верхня частина цього неправдоподібно великого монстра – від дизель-електричного локомотива ДМ-62, який водив залізничний ракетний комплекс «Молодець». Шасі МАЗ-547В (12х12) використовували від ракетного комплексу «Піонер» з двигуном потужністю 650 к.с. У колеса вбудовані тягові електромотори і система вибору кута поворотів.

  Але «тепловоз» не поїхав. У першому ж виїзді з коломенського заводу у машини підломилися під корпус третя вісь, а четвертий міст відпав зовсім. Випробувальну установку пофарбували в рідні «тепловозні» кольори, встановили на підпори і в такому вигляді він стояв до 2004 року в НДІ рухомого складу.

  Потім єдиний на планеті тепловоз на колесах перевезли на Дослідний завод № 38, де він провів останні роки. 1 грудня 2011 року Дослідний завод Міністерства оборони був ліквідований.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.