Конкурент самохідної «Мсти»

20028
 • В середині 1970-х років в СРСР була розпочата розробка нових перспективних 152-мм самохідних артилерійських установок. Основною умовою була уніфікація з наявними на озброєнні танками. Так, в конструкторському бюро «Уралтрансмаш» (Свердловськ, РФ) з’явилися два проекти: «Об’єкт 316» із закритою установкою гармати та «Об’єкт 327» – з відкритою. Якщо перший згодом став серійної САУ 2С19 “Мста-С», то другий так і залишився в двох макетних зразках.

  Як шасі для САУ на «Об’єкт 327» було використано доопрацьоване шасі танка Т-72- для додання стійкості машині при стрільбі катки були згруповані по три штуки на кожному борту ближче до корми і носу шасі. Крім того, були внесені зміни до підвіски машини.

  На перший прототип була встановлена ​​гаубиця 2А33 від САУ 2С3 «Акація», на другому прототипі – гармата 2А37 від САУ 2С5 «Гіацинт-С».

  Спільним елементом для всіх була безбашена конструкція з відкритим розміщенням гармати на обертовому погоні, який зовні нагадував шайбу (за що машина і отримала неофіційне прізвисько «Шайба»). Сама гармата мала автомат заряджання, який змонтований в корпусі САУ. У той же час екіпаж і боєкомплект розміщується в заброньованому обсязі корпусу, з якого керував агрегатами машини дистанційно.

  Така компоновка дозволяла легко вирішити проблему надлишкових порохових газів в бойовому відділенні, яка виникла на випробування самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика» і 2С3 «Акація».

  При цьому на етапі випробувань були виявлені основні недоліки: низька стійкість САУ через велику плеча сили віддачі при кормовому розташуванні знаряддя, а також безліч нестандартних інноваційних рішень, що збільшували ціну і ускладнювали введення конструкції в серійне виробництво в порівнянні з аналогами.

  У підсумку в основні сили конструкторського бюро були кинуті на роботи по самохідної гаубиці із закритою установкою гармати, який згодом і був прийнятий на озброєння. Сам проект був закритий в 1988 році.

  Другий варіант САУ з гарматою від САУ “Гіацинт” з 1988 року простояв на полігоні і нині зберігається в музеї ПО “Уралтрансмаш”.

  Тактико технічні характеристики САУ «Об’єкт 327»

  Екіпаж, чол .: 4;
  Бойова маса, тонн: 41;
  Озброєння: 152,4-мм гармата 2А33/2А36;
  Дальність стрільби, км: до 30