“Запорожець”, який мало кому відомий

16182
Автор: Nail Khusnutdinov
 • Те, що «горбатого» підгледіли з італійського FIAT 600, чули багато. Деякі знають про прототип «Запорожця» під назвою «Москвич». Але мало кому відомі всі прототипи, які передували Зазовськіх легендою.

  Почалося все з того, що в країні усвідомили потребу в простому і дешевому автомобілі для народу. Як водилося в СРСР, оголосили конкурс на створення такої машинки. Матеріал AutoNews.

  І відразу ж посипалася маса пропозицій від конструкторів. Деякі були дуже оригінальні. Один з найцікавіших “концептів” – “Білка”.

  Рано чи пізно потреби в “народному автомобілі” виникала в кожній країні, де розвивалася промисловість. Основні вимоги до таких машин: доступність кожному, можливість випускати у величезних кількостях, простота і практичність.

  У Радянському Союзі цей момент кілька відтягнули. Адже спочатку хотіли зовсім відмовитися від особистого транспорту. Але потім усвідомили неспроможність цієї ідеї. Всерйоз за це взялися вже після Другої світової війни.

  Зростання промисловості і добробуту громадян – ідеальні складові для успіху транспортного засобу, який може стати вірним помічником кожному громадянину.

  На той час в країні вже був виробник компактних автомобіль – Московський завод Малолітражних Автомобілів, він же “Москвич”. Але його потужності були завантажені повністю. Було прийнято рішення переобладнати для випуску автомобілів завод сільгосптехніки “Комунар” у Запоріжжі.

  Завдання породило в рядах конструкторів величезний ентузіазм. Вони створили безліч прототипів. На наш погляд, найбільш цікавою версією був автомобіль під назвою “Білка”. Саме її ви бачите на фото.

  Зараз часто можна побачити паркетники в двох версіях: міський і бездорожних, так ось з “Білкою” було так само: другий варіант був для села. На жаль, цікавий автомобільчик так і не пішов у серію: машина не пройшла випробування.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.