«Панцир дракона» для радянської міліції

4248
 • На початку 1970-х років Міністерство внутрішніх справ СРСР прийняло рішення почати закупівлю бронежилетів для захисту особового складу. Але спочатку потрібно було вирішити проблему – спробувати створити вітчизняні жилети або закуповувати імпортні. Однак іноземної валюти в країні було обмаль, тому було вирішено почати власні розробоки. З проханням розробити бронежилет аналогічний поліцейському жилету компанії TIG (Швейцарія) керівництво МВС звернулося до НДІ Сталі.

  До 1974 року був розроблений бронежилет прихованого носіння ЖЗЛ-74, в якому була використана так звана “луската” схема розміщення бронеелементів. Вони представляли собою «лусочки» діаметром 50 мм і товщиною 2 мм з алюмінієвого сплаву АБТ (алюмінієва броня танкова) -101. Пізніше цей сплав став основою для проектування цілої серії легкоброньованих бойових машин для десанту – БМД-1, БМД-2, БМД-3.

  Бронеелементи розташовувалися в два шари, причому “лусочки” в шарах орієнтовані в різні боки, щоб уникнути поразки при ударі під кутами. Цим забезпечується висока надійність захисту від будь-якого холодної зброї.

  Складність конструкції ЖЗЛ-74 пов’язана з надзвичайно завищеними під час проектування як вимогами до захисту від холодної зброї, так і до необхідної площі захисту.

  Бронежилет закриває життєво-важливі органи і гарантовано захищає корпус від ударів ножем, заточуванням, шилом, спицею – від чого не завжди захищають кевларові бронежилети 1-2-го класів захисту, без твердих бронеелементів. Також він послаблює удари камінням, сокирою, ломом, іншою зброєю ударно-дробильної дії за рахунок жорсткості як всієї конструкції, так і її частин.

  До кінця 1970-х даними бронежилетами оснастили більшість підрозділів МВС і до середини 1980-х вони залишалися фактично єдиними засобами захисту міліції. Активно застосовувалися у всіх конфліктах в ході розпаду СРСР.

  Маса бронежилета 3,5 кг
  Площа, що захищається 43 – 47 кв.дм.
  Час комфортного перебування в бронежилеті – до 8 годин.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.