Коротка хронологія створення “Таврії”, що почалась у 70-х роках

14198
ЗАЗ-1102 «Перспектива»
 • У 2011 році з конвеєра Запорізького автомобільного заводу зійшла остання ЗАЗ 1103 “Славута” – передньопривідний ліфтбек сімейства автомобілів “Таврія”, що виготовлялась на автомобільному заводі з 1999 року. Виробництво ж оригінальної “Таврії” – передньопривідного хетчбеку було завершено за чотири роки до цього – у 2007-му, а розпочалось у 1988 році.

  Під час її серійного виробництва на підприємстві було проведено декілька її модернізацій, найбільш відома з яких “Таврія-Нова”.

  Але давайте згадаємо історію цього автомобіля – перший прототип, що був розроблений спеціалістами заводу “Комунар” (таку назву мав Запорізький автозавод у 1960-70х роках), був готовий за 18 років до початку серійного випуску – у 1970 році.

  ЗАЗ-1102 «Перспектива»

  Розробкою перспективного автомобіля керував головний конструктор заводу – Володимир Стешенко.

  Вже у 1972 році конструкторами “Комунару” було розроблено двохдверний седан, що мав індекс 1104:

  Прототип ЗАЗ-1104 зразка 1972 року

  Тоді ж було виготовлено прототипи у кузові хетчбек:

  Один з прототипів майбутньої “Таврії”

  Які відрізнялись в першу чергу зовнішнім виглядом окремих елементів кузова, зокрема і передньої частини авто:

  Один з прототипів майбутньої “Таврії”

  Через рік з’явився новий прототип у кузові седан та з хромованими молдингами, в угоду тогочасній моді, на зовнішніх елементах авто:

  Прототип ЗАЗ-1102 зразка 1973 року

  Загалом екстер’єр цього прототипа став нагадувати поставлений на конвеєр ВАЗу модель 2103 – подвійні фари, “клики” на бампері, молдинги вздовж кузова та інше.

  Також у 70-х розроблялись варіанти для експлуатації у сільгосподарській місцевості, для чого на автомобілі був збільшений кліренс та продовжувався пошук майбутнього вигляду авто:

  Прототип ЗАЗ-1102 зразка 1975 року

  В 1976-78 роках був розроблений та виготовлений повнопривідний прототип автомобіля, що візуально відрізнявся іншим розташуванням поворотів та індикаторів габаритів авто:

  Повнопривідний прототип ЗАЗ-1102

   

  Наприкінці 70-х років зовнішній вигляд майбутнього легкового автомобіля вже став більш впізнаваним для нас – в основних лініях вже з’явились елементи які згодом були використані на серійному зразку:

  Прототип ЗАЗ-1102 зразка 1978 року

  Один з дослідних зразків того періоду навіть був представлений тогочасному керівництву СРСР, на що з легенд було дано “зелене світло” для виробництва.

  Дослідний зразок ЗАЗ-1102 представлений Брежнєву

  Проте серійне виробництво авто було розпочато значно пізніше…

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.